Представники громадськості мають бути учасниками кожної дискусії на конференції з відбудови в Німеччині – Олена Павленко | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
06.07.2023

Представники громадськості мають бути учасниками кожної дискусії на конференції з відбудови в Німеччині – Олена Павленко

Представники громадських організацій повинні бути серед панелістів кожної дискусії на майбутній конференції з питань відновлення України, що відбудеться наступного року в Німеччині. Саме це, на думку президентки DiXi Group Олени Павленко, дозволить підняти рівень довіри до презентованих українською делегацією планів з відбудови та прискорити залучення іноземних інвестицій під їх реалізацію.

На цьому вона наголосила у ході обговорення підсумків Лондонської конференції з відбудови, організованого Міжнародним фондом «Відродження» 5 липня.

«Проєкти, представлені Україною в Лондоні, виявилися більш структуровами та зрозумілими для міжнародної спільноти, ніж рік тому у Лугано. Однак до наступної конференції економічні організації та аналітичні центри спільно з Урядом повинні напрацювати стратегії залучення інвестицій. Інвестори почули, скільки коштів нам потрібно, проте поки в них немає розуміння як «заходити» в Україну, а також якими будуть гарантії безпеки», – зазначила Олена Павленко.

Вона додала, що під час неформальних розмов в кулуарах Лондонської конференції та side events саме ці питання задавали громадським організаціям з України міжнародні організації та представники бізнесу.

«Якщо громадський сектор виступатиме разом на панелях із владою, це дійсно сприйматиметься як відверта розмова між усіма стейкхолдерами», – додала президентка DiXi Group під час дискусії, яку змодерував виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Серед інших важливих висновків є те, що міжнародна спільнота вже зараз сприймає українську громадськість як активних учасників процесу відновлення. Саме тому, громадські організації повинні максимально включатися в спільну роботу з Урядом над виробленням політик відбудови, інструментів моніторингу та контролю за прозорістю процесів. Як приклад Олена Павленко навела участь DiXi Group у запуску роботи над Національним планом з енергетики та клімату.

Висновки, які, за словами експертки, мають зробити безпосередньо центральні органи влади – це зміна підходів до закриття даних.

«Є питання про доступ до інформації та статистики у різних секторах, без вирішення якого ми не зможемо рухатися далі. Інвестори захочуть отримати об’єктивну оцінку ризиків, перш ніж вкластися у будь-який масштабний проєкт. 

DiXi Group провела аналіз відкритості даних у енергетиці. Як висновок, 93% закритих нині датасетів у сфері можна відкривати, адже потенційно вони не становлять ризиків для енергетичної безпеки країни».

У другій частині заходу відбулася презентація результатів дослідження Міжнародного фонду «Відродження» «Відновлення України: пріоритети, ризики, включеність». Дослідження базується на 32 експертних інтерв’ю громадських організацій та аналітичних центрів, які заявили про свою готовність брати участь у відновленні України або ж здійснюють моніторинг органів влади.

Згідно з результатами опитування, представники громадськості вважають, що загальну стратегію відновлення має формувати державна влада, а от конкретні плани відбудови на місцях мають формувати представники громад (органи місцевого самоврядування). Крім того, на думку опитаних, держава повинна лідирувати у сфері формування політик, тоді як планування фізичної відбудови має стати зоною лідерства органів місцевого самоврядування.

Захід відбувася в рамках спільного проєкту Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення».
Переглянути відеозапис обговорення можна за посиланням.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні