Українські громади пройшли навчання з підготовки енергетичних планів від українських та міжнародних експертів | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
09.04.2024

Українські громади пройшли навчання з підготовки енергетичних планів від українських та міжнародних експертів

 
4-5 квітня команда аналітичного центру DiXi Group провела першу навчальну сесію у Києві для десяти українських громад у рамках проєкту з підтримки розробки Муніципальних енергетичних планів. Це важливий етап на шляху громад до підвищення власної енергоефективності, розвитку зеленого відновлення та зміцнення організаційних і управлінських можливостей у впровадженні та управлінні енергоефективними ініціативами.  

Упродовж двох днів – 4 та 5 квітня – провідні українські та міжнародні експерти обмінювалися з учасниками навчальної сесії досвідом, знаннями, експертизою, сучасними трендами та інструментами, які допоможуть українським громадам у ефективній реалізації заходів з енергоефективності, енергоменеджменті, розвитку проєктів відновлюваної енергетики та інноваційних рішень на шляху до зеленого відновлення. 

“Енергетика, що базується на принципах зеленого відновлення, призведе до зменшення залежності від викопного палива та децентралізації енергосистеми у довгостроковій перспективі. В Україні на місцевому рівні  це чудово розуміють, тому громади вже сьогодні працюють над системними змінами, аби “завтра” бути енергоефективними та енергонезалежними, – коментує Вікторія Коваленко, генеральний менеджер в сфері сталого розвитку DiXi Group. – Команда DiXi Group рада запропонувати свій досвід та експертизу, щоб пришвидшити та якісно покращити цей процес. Навчальна сесія – один з важливих етапів, оскільки отримані  інформація та знання стануть корисними для учасників, а багато з озвучених кейсів будуть реалізовані в конкретних проєктах з підвищення  енергоефективності в окремих громадах”.

На сесії учасники разом зі спікерами детально розглянули та опрацювали найактуальніші питання та виклики, які стоять перед громадами, а саме:

  • енергоефективність та «зелене» відновлення; 
  • Європейський зелений курс; 
  • можливості фінансування енергоефективних заходів;
  • європейський досвід реалізації енергетичних планів; 
  • основні засади розроблення МЕП; 
  • використання ВДЕ у проєктах з відновлення.

“Ми хочемо підтримати DiXi Group та українські громади у розробці місцевих енергетичних планів. Це важливо для децентралізації енергетичної системи України, адже додасть їй стійкості та дозволить продукувати більше зеленої енергії. Останнє буде особливо актуальним, коли Україна стане членом ЄС. У 2019 році ми почали розробку енергетичних планів у Нідерландах – це непростий і довготривалий шлях. Сьогодні ми радо ділимося з українськими громадами набутим досвідом. Я впевнений, він буде надзвичайно корисним”, – наголосив Брам Ромейн, Другий секретар з питань енергетики та клімату Посольства Нідерландів в Україні.

Здійснення елементарних енергоефективних заходів дозволяє покращити енергоефективність будівель чи процесів мінімум на 30%. Тому сьогодні для будь-якої громади важливо чітко розуміти свій потенціал. Це дозволить оцінити можливості впровадження енергоефективних заходів і досягнення бажаного рівня декарбонізації. Для цього потрібні спеціалісти та енергоменеджери. Вони зможуть запропонувати саме ті заходи, які будуть економічно доцільними для досягнення необхідних результатів кожної громади. У цьому аспекті досвід і робота команд Держенергоефективності та  DiXi Group є ключовою”, – зазначає Олеся Міщенко, директорка Департаменту стратегічного розвитку  Держенергоефективності.

«DiXi Group допомогає десяти українським громадам розробити МЕП, я ж в свою чергу, пояснив, яким чином здійснюється регіональне енергетичне планування в Нідерландах на прикладі тридцяти енергетичних провінцій. Такий підхід відповідає схожим концепціям, що дотримуються інші країни Європи у питаннях розробки регіональної енергетичної політики і стратегй. Впевнений, це може стати прикладом для українських громад для розробки МЕПів в Україні. Також під час навчання з громадами ми зосередились на енергоефективності та відновлювальній енергетиці – двох дуже важливих компонентів регіонального енергетичного планування», – додав Ніко ван дер Лінден, експерт з енергетичного планування, відновлюваної енергетики та взаємозв’язку «вода-енергія-харчування», Sustainable Energy Development.

Нагадаємо, команда аналітичного центру DiXi Group пів року  веде проєкт з розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕПи) для десяти українських громад.

Громади отримують експертну підтримку в питаннях збору даних про енергоспоживання, визначення цілей та шляхів реалізації МЕПів, виходячи зі специфіки регіону розташування, законодавчої бази, міжнародних зобов’язань, вимог європейського енергетичного законодавства, а також власних фінансових можливостей. Розробка МЕПів  до осені 2024 року є обов’язковою вимогою для місцевих органів самоврядування відповідно до Закону «Про енергоефективність».

Проєкт реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).  

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні