Десять українських громад за підтримки DiXi Group розроблять Муніципальні енергетични плани за принципами “зеленого” відновлення | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
19.12.2023

Десять українських громад за підтримки DiXi Group розроблять  Муніципальні енергетичні плани за принципами “зеленого” відновлення

Команда аналітичного центру DiXi Group допоможе десятьом українським громадам розробити проєкти Муніципальних енергетичних планів (МЕПи) відповідно до принципів зеленого відновлення, з урахуванням їх енергетичних потреб та ресурсного потенціалу.

За підсумками відбору в проєкті, що реалізується за підтримки нідерландської урядової програми MATRA та European Climate Foundation, у ньому візьмуть участь громади з шести українських областей.

Громади отримають експертну підтримку з визначення цілей та шляхів реалізації МЕПів, виходячи зі специфіки регіону розташування, законодавчої бази, міжнародних зобов’язань, вимог європейського енергетичного законодавства, а також власних фінансових можливостей. Розробка відповідних планів до 2024 року є обов’язковою вимогою для місцевих органів самоврядування відповідно до Закону «Про енергоефективність».

Крім того, експерти оцінять ресурсний потенціал громад та нададуть рекомендації щодо заходів з енергоефективності, розвитку проєктів відновлюваної енергетики та інноваційних рішень на шляху до зеленого відновлення.

У грудні відбулася перша зустріч у рамках ініціативи. Під час заходу представники DiXi Group, програми MATRA та European Climate Foundation окреслили дорожню карту проєкту. А громади-учасниці коротко презентували себе. 

До переліку учасників проєкту увійшли:

  • м. Вознесенськ Миколаївська область
  • м. Вознесенськ та Новий Буг (Миколаївська область)
  • м. Балта (Одеська область)
  • м. Полтава
  • м. Жовква (Львівська область)
  • с. Краснокутськ та м. Первомайський (Харківська область)
  • м. Первомайський (Харківська область)
  • м. Корюківка, Мена та Ніжин (Чернігівська область)
  • м. Ніжин Чернігівська область
  • м. Мена Чернігівська область

«Команда DiXi Group рада запропонувати свій досвід та експертизу, щоб допомогти українським громадам стати більш енергоефективними та екологічними, – коментує Вікторія Коваленко, менеджер зі сталого розвитку DiXi Group.  – Як держава, яка безальтернативно пов’язує своє майбутнє з Європейським Союзом, Україна має дотримуватися зелених принципів відновлення, прокладаючи шлях до низьковуглецевої та сталої економіки. Ми впевнені, що зможемо побудувати ефективну взаємодію з владою та громадськими організаціями на місцях. Працюємо, щоб зміцнити локальні спроможності та створити підвалини для успішної реалізації енергетичних планів у довгостроковій перспективі».

Громади візьмуть участь у навчальних сесіях для зміцнення організаційних та управлінських можливостей у впровадженні та управлінні енергетичними ініціативами. Також проєкт передбачає заходи з популяризації енергоефективності, зміцнення  інституційної спроможності громад, створення умов для ефективної співпраці та обміну досвідом між різними стейкхолдерами.

«DiXi Group є надійним партнером Посольства Нідерландів вже багато років. І ми дуже раді, що цим проєктом ми започатковуємо новий етап співпраці в рамках програми MATRA. Ми розуміємо необхідність підтримки проєктів саме на місцевому рівні. Завдяки спільним зусиллям відібрані громади зможуть стати досвідченими експертами, розробити та надалі втілити енергетичні плани. Це дійсно підготує їх до можливих енергетичних викликів у цій сфері й допоможе створити сильну енергетичну систему», – зазначила Юлія Сорока, Старший фахівець програми MATRA.

«Енергоефективність, розвиток відновлювальних джерел енергії, рішення в сфері транспорту, які також будуть зменшувати залежність від викопного палива, – це те, що допомагає Україні вже зараз, під час війни, і є важливими для енергобезпеки та сталості нашої країни в майбутньому, – додала Ірина Ставчук, Програмний менеджер European Climate Foundation в Україні. – Днями на міжнародних кліматичних переговорах було прийнято рішення про те, що весь світ має поступово відходити від використання викопного палива. І наш рух в Європейський Союз також передбачає, що Україна буде розуміти і брати до уваги ці глобальні цілі».

Проєкт реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).

Детальніше про проєкт дізнавайтеся за посиланням.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні