Як DiXi Group допомагає відновленню енергооб’єктів   | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
17.04.2024

Як DiXi Group допомагає відновленню енергооб’єктів  

Вже третій рік українська енергосистема потерпає через масовані ракетні атаки з боку росії. Як державна, так і приватна генерація зазнає значних руйнувань. Важливу роль у її відновленні відіграють дві компоненти: 

  • Отримана від донорів та партнерів гуманітарна допомоги у вигляді обладнання 
  • Фонд підтримки енергетики України, створений за спільної ініціативи Європейської Комісії та Міністерства енергетики України. Керівництвом Фонду займається Секретаріат Енергетичного Співтовариства. 

Завдяки титанічним зусиллям енергетиків, що були посилені додатковими можливостями – вдалося вистояти і відновити ті потужності, які було можливо, після масованих атак на об’єкти енергетики в опалювальний сезон 2022-2023 років.

Нині допомогу у межах Фонду можуть отримати понад 155 українських державних та приватних енергетичних компаній. Станом на 1 квітня 2024 року на рахунок Фонду надійшло понад 393 млн євро. А разом із задекларованими зобов’язаннями спонсорів про внески загальна сума грантової допомоги через Фонд становить близько 410 млн євро. 

Роботу по обох напрямках координує Робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичному секторі, як консультативно-дорадчий орган при Міненерго. Група приймає запити від енергокомпаній та ухвалює рішення щодо розподілу гуманітарної допомоги і закупівлі нагальних потреб за кошти Фонду. Ще з перших днів повномасштабного вторгнення до групи долучилися експерти DiXi Group.

“Окрім участі в розподілі гумдопомоги команда DiXi Group долучилися і до забезпечення операційної діяльності. Зокрема, ми допомогли налагодити процес збору інформації про потреби, їх узагальнення та процедуру розподілу як таку. Спільно з командою Міненерго займались дизайнуванням логіки роботи системи AidEnergy, яка на сьогодні є єдиним вікном для донорів та партнерів, представників постраждалих компаній, а також операційної команди Робочої групи”, – розповідає генеральний менеджер напрямку відкритих даних DiXi Group Андрій Білоус.

Та додає: “Така автоматизація значно скоротила час на виконання частини процесів та суттєво покращила якість роботи”.

Серед ключових функцій системи AidEnergy:

  • ведення та адміністрування бази даних потреб сектору, а також рівня їх забезпечення; отриманої допомоги та її розподілу серед реципієнтів (компаній ПЕК); 
  • оцифрований процес опитування серед компаній щодо розподілу вже наданої допомоги та щодо надання швидкого фідбеку донорам стосовно запропонованої ними допомоги; 
  • для донорів доступні дані про потреби в онлайн-режимі та зведена аналітика і детальні дані щодо географії розподілу допомоги за категоріями потреб, набувачів тощо. Більше про роботу AidEnergy у 2023 році дізнавайтеся з Річного звіту DiXi Group: https://bit.ly/3xHH5Du

 Фахівці DiXi Group залучені також в частині аналізу інформації та збору звітності щодо використання наданої допомоги. Розуміючи важливість завдань Робочої Групи, як для відновлення енергетичного сектора нині після чергових обстрілів з боку ворога, так і на перспективу відбудови української енергосистеми, команда DiXi Group щоденно працює над пошуком нових рішень оптимізації роботи Групи.

 

Детальніше про те, як відбувається розподіл допомогти в енергосекторі читайте за посиланням: https://www.epravda.com.ua/columns/2024/04/10/712238/

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні