НПЕК має каскадуватися у місцевих енергетичних планах, планах декарбонізації та кліматичної нейтральності – Олена Павленко на Конгресі місцевих та регіональних влад | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
15.03.2024

НПЕК має каскадуватися у місцевих енергетичних планах, планах декарбонізації та кліматичної нейтральності – Олена Павленко на Конгресі місцевих та регіональних влад

14 березня президентка DiXi Group Олена Павленко, віцепрезидент Антон Антоненко та директор з досліджень Роман Ніцович взяли участь у презентації Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Чому важливо презентувати та обговорювати цілі стратегічного документу з представниками місцевих органів влади пояснила Олена Павленко.

Вона зауважила, що Національний план з енергетики та клімату – це зобов’язання України перед Європейським Союзом, як і будь-якої іншої країни-члена ЄС, щодо досягнення цілей з декарбонізації. І Україна, як майбутній член ЄС, не є виключенням.

У документі ми повинні змоделювати цілі не тільки у секторах енергетики та клімату, але також транспорту, промисловості – всюди, де ми здійснюємо викиди парникових газів або забруднюємо наш клімат. Національний план з енергетики та клімату розрахований на період до 2030 року. 

«НПЕК має каскадуватися та реалізовуватися у ваших місцевих енергетичних планах або планах декарбонізації, або – кліматичної нейтральності. Адже документ не працюватиме, якщо уряд визначить цілі, а вся країна житиме за зовсім іншими принципами та завданнями. Також важливо знати, що Нацлан – це частина вимог Європейської комісії в рамках Плану України. Нам даватимуть 50 млрд євро, якщо ми ухвалимо НПЕК, візьмемо офіційно на себе ці цілі, які ми визначили, і будемо їх виконувати», – зазначила очільниця DiXi Group, додавши, що ці кошти, в тому числі, йтимуть на виконання Плану. 

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев у ході виступу наголосив, що НПЕК – це документ, який об’єднує цілі всіх стратегій, які стосуються секторів економіки.

“Під цілі, описані у НПЕК, уряд шукатиме відповідні ресурси. Ми хочемо залучати кошти як приватного бізнесу, так і донорів, щоб максимально сприяти реалізації “зелених” проєктів на всій території України. Такі інвестиції сприятимуть зростанню місцевих територіальних громад, створюючи нові робочі місця, підвищуючи рівень життя та забезпечуючи стале економічне зростання”, – сказав Олексій Соболев.

 

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода, підтримуючи тезу Олени Павленко, зазначив, що синхронізація локальних стратегій розвитку з Нацпланом буде важливою в рамках взаємодії з іноземними партнерами.

“Це потрібно враховувати, тому що в майбутньому, в рамках співпраці і партнерств з колегами з інших країн, якщо у таких стратегіях будуть враховані пункти Плану, громадам буде легше отримувати підтримку з боку фондів ЄС”, – підкреслив Вʼячеслав Негода.

Нагадуємо, що ознайомитись з проєктом НПЕК можна тут: https://bit.ly/3UCP1zu.

Довідково: 

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

 

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні