Ukraine Recovery Conference: громади мають показати проєкти, що демонструють спроможність до енергетичної стійкості та розвитку ВДЕ | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
26.04.2024

Ukraine Recovery Conference: громади мають показати проєкти, що демонструють спроможність до енергетичної стійкості та розвитку ВДЕ

 

Представники громад, аналітичних центрів, громадських організацій та міжнародних партнерів взяли участь в обговоренні ключових пріоритетів та потреб громад напередодні Ukraine Recovery Conference (URC), яка відбудеться вже цього літа в Берліні. Захід “One Voice for URC: Стале відновлення на регіональному рівні” організувала команда DiXi Group, аби в ході дискусій сформувати спільну позицію та плани з розвитку українських регіонів в енергетичному та екологічному секторі, які будуть представлені на Конференції.

Під час обговорень громади розповіли про власні потреби у відновленні та пріоритети щодо проєктів. Учасники одностайно наголосили на важливості проходження опалювального сезону, посиленні енергобезпеки і енергозабезпеченні об’єктів критичної інфраструктури, зниженні енергомісткості житлового фонду. А також озвучили потребу в альтернативних джерелах живлення, модернізації енергообладнання та проєктах з енергоефективності.

У свою чергу, представники громадських організацій додали про важливість при комунікації з міжнародними донорами готувати проєкти, які націлені не лише на підтримку та “виживання” громади, але й таких, що демонструють спроможність до енергетичної стійкості і розвитку відновлюваної енергетики на місцях. Крім того, громадам необхідно думати про інтеграцію внутрішньопереміщених осіб в розбудову власної спроможності.

Учасники з боку громадянського суспільства акцентували на можливості прямої комунікації громад із бізнесом та донорами під час конференції та сприянні обміну досвідом між самими громадами. Для того, щоб URC став тим самим майданчиком для пошуку потенційних інвесторів, до початку конференції у громадах вже мають бути сформовані конкретні ідеї та пропозиції. 

Також мова йшла про створення механізмів надання низьковідсоткових кредитів для муніципалітетів в реалізації проєктів реконструкції та модернізації під час війни. Це, на думку представників громадськості, посилить енергетичну стійкість, сприятиме сталому розвитку, скороченню викидів парникових газів та підвищить енергоефективність на місцях. 

До обговорення долучились американські та європейські партнери, які зазначили що такі дискусії корисні для майбутнього відновлення та модернізації України, адже сприяють посиленню прозорості процесу відновлення. Та додали, що міжнародні організації готові працювати разом, аби запроваджувати нові проєкти сталого розвитку, відбудови та кліматичної нейтральності.

Зважаючи на досвід попередніх Ukraine Recovery Conference, аби побачити результат – потрібна підготовка, підкреслили модератори заходу, віцепрезидент DiXi Group Антон Антоненко та генеральна менеджерка у сфері сталого розвитку Вікторія Коваленко. Саме з цією метою була проведена дискусія, а пропозиції учасників були враховані в єдиній позиції України на URC.

 

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту “Прозорість енергетичного сектору”, який виконує ГО “ДІКСІ ГРУП”. 

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні