Результати добових аукціонів для експорту та імпорту електроенергії з платформ "Укренерго" та JAO доступні одним набором даних на Energy Map | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
10.04.2024

Результати добових аукціонів для експорту та імпорту електроенергії з платформ “Укренерго” та JAO доступні одним набором даних на Energy Map 

Користувачі порталу енергетичних даних Energy Map (https://map.ua-energy.org/) тепер можуть отримати дані про результати добових аукціонів з доступу до міждержавних перетинів України з електронної аукціонної платформи НЕК “Укренерго” та європейської платформи розподілу JAO однією таблицею. Набір даних доступний українською та англійською мовами за посиланням.

Перелік показників включає обсяги пропонованої, запитуваної та розподіленої пропускної спроможності перетинів для імпорту та експорту електроенергії між Україною та країнами-сусідами, кількість учасників та переможців аукціону, а також граничну ціну на кожну добу постачання. Додатково обраховується загальний обсяг коштів від розподілу, перетину в євро та гривні за середньодобовим курсом НБУ.

Показники охоплюють період з листопада 2019 року по теперішній час. Дані з платформи “Укренерго” включають інформацію про фактичних переможців аукціону: містять назви компаній та їх коди ЄДРПОУ, що доповнено фахівцями Energy Map. Дані з JAO – лише кількість учасників та переможців аукціонів. Є і зворотна ситуація – на JAO є інформація про запитувану пропускну спроможність перетину, якої немає в даних від “Укренерго”.

Уважним потрібно бути до валюти, в якій обраховується гранична ціна від розподілу. До запровадження спільних аукціонів це була лише гривня, після – стала євро. При чому, дата старту спільних аукціонів для кожного напрямку своя: 

  • 02.11.2023 р. для Румунії;
  • 16.01.2024 р. – Польщі;
  • 22.02.2024 р. – Угорщини; 
  • 29.02.2024 р. – Молдови;
  • 04.03.2024 р. – Словаччини. 

Для зручності у наборі даних одиниця розмірності граничної ціни подана окремим полем.

Нагадаємо, у березні 2024 року Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією. Тепер діє спільний скоординований розподіл пропускної спроможності між Україною, Румунією, Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Молдовою. Згідно з узгодженими домовленостями між країнами, деякі аукціони продовжуються на електронній аукціонній платформі НЕК “Укренерго” (для перетинів з Румунією та Молдовою), а інші перейшли на європейську платформу розподілу JAO (для перетинів з Польщею, Угорщиною та Словаччиною).

Перші аукціони на базі JAO відбулися у січні 2024 року між Україною та Польщею. У лютому проведено аукціони з Угорщиною, а в березні – зі Словаччиною. До цього добові аукціони з цими країнами були односторонні та для української сторони відбувалися на платформі “Укренерго”.Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні