Команда DiXi Group обговорила наближення України до зеленого курсу ЄС з фахівцями Єврокомісії | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
28.03.2024

Команда DiXi Group обговорила наближення України до зеленого курсу ЄС з фахівцями Єврокомісії

 

Експерти проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу», який координує DiXi Group, продовжують активно моніторити та просувати імплементацію принципів Європейського зеленого курсу в Україні.

У рамках адвокаційної поїздки до міста Брюссель, Бельгія, команда проєкту зустрілася з представниками Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства та розширення ЄС (DG NEAR) Маркусом Ліппольдом та Генерального директорату Європейської комісії з питань кліматичної політики (DG CLIMA) Фаб’єном Порше.

Під час зустрічі експерти представили ключові висновки та рекомендації щодо виконання Україною реформ в рамках Європейського зеленого курсу. Також вони продемонстрували релевантні показники всеукраїнського соціологічного опитування, проведеного на початку 2024 року, щодо основних тенденцій та бачення українців з питань повоєнної відбудови, ставлення до екологічних проблем та енергетичних реформ у час війни та вступу України в ЄС.

“Українська та європейська сторони повинні мати єдиний підхід до оцінки прогресу, щоб синхронізовано ухвалювати рішення про подальшу інтеграцію України до ЄС. Такі спільні оцінки мали б бути не лише для секторальних реформ, але і для виконання “зелених” проєктів, які будуть фінансуватись міжнародними фінансовими інституціями чи іншими партнерами”, – підкреслила Олена Павленко, президента DiXi Group.   

 

 

Також експерти DiXi Group разом з партнерами, презентували й обговорили пропозиції щодо моніторингу “зеленого” відновлення та ефективності реалізації реформ у рамках Ukraine Facility. 

“Ми запропонували для моніторингу три типи показників: наскрізні (наприклад, кількість “зелених” робочих місць), контекстуальні для конкретних реформ (наприклад, відстеження скорочення викидів парникових газів) та безпосередньо пов’язані з реформами, передбаченими Планом України. Для нас важливо не лише формальне виконання реформи, а й її кінцевий ефект для економіки, якості життя людей. Приємно, що таке бачення поділяють, розраховуємо на подальший інтерес до здійснення такого моніторингу”, сказав Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group.

Із Фаб’єном Порше з DG CLIMA команда проєкту спілкувалась про особливості оцінки проєктів у рамках різних компонентів Ukraine Facility, впровадження системи торгівлі викидами в Україні та інші питання кліматичної політики. 

 

 

Європейські представники пообіцяли вивчити та врахувати рекомендації щодо підвищення поінформованості громадян та роботи над проблемними питаннями, сформульовані за підсумками соціологічного дослідження. В ході обговорень йшлося і про потребу незалежного громадського контролю в ході переговорів про набуття Україною членства в ЄС.

Поїздка відбулася у рамках проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні