Перспективи іноземних інвестицій у «зелене» відновлення України: підсумки круглого столу DiXi Group та ЄБРР | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
28.06.2023

Перспективи іноземних інвестицій у «зелене» відновлення України: підсумки круглого столу DiXi Group та ЄБРР

Аналітичний центр DiXi Group спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) організували круглий стіл «Інвестиції в енергетику для зеленого відновлення: Потреби та можливості» в межах Конференції з питань відновлення України (URC 2023). Подія відбулася у штаб-квартирі ЄБРР, Лондон.

Внаслідок масованих ракетних атак Росії з початку повномасштабної війни, понад 50% енергетичної інфраструктури України було знищено. Уряд України вже оголосив підхід до відновлення енергетичного сектору за принципом «відбудувати краще, ніж було» (“build back better”) з акцентом на відновлювані джерела енергії та енергоефективні технології. Однак досягти цього неможливо без активної участі приватних інвесторів. Саме про можливості та перспективи приватних інвестицій у відновлювальні джерела енергії йшлося під час круглого столу. 

Учасники заходу обговорили поточний стан енергетичної системи України та підготовку до зими 2023/2024 років. Круглий стіл об’єднав представників Уряду України, іноземних інвесторів, політиків та експертів навколо обговорення нагальних енергетичних потреб України, створення умов для довгострокового «зеленого» відновлення та інвестицій у розподілену генерацію.

«DiXi Group і ЄБРР зібрали сьогодні ключових стейкхолдерів – інвесторів, донорів і три міністерства, – щоб обговорити перешкоди, які заважають бізнесу забезпечувати «зелене» відновлення і напрацювати ідеї для стимулювання інвестицій в енергетиці. Ця розмова має дати старт кращій співпраці, від якої виграють усі», – зазначила Олена Павленко, відкриваючи першу сесію заходу.

За словами віцепрезидента DiXi Group Антон Антоненко, коли йдеться про бізнес, деталі мають значення – у законодавстві, регулюванні та взаємодії між урядом та інвесторами. «Уряду важливо зберігати прозорість у напрацюванні нових правил, не змінювати їх надто часто, зберігати правила зрозумілими та простими. Допомога з боку міжнародних партнерів, таких як ЄБРР, ЄІБ та Енергетичного Співтовариства, також є критичною для посилення довіри між стейкхолдерами в енергетиці», зазначив він. 

В обговоренні також взяли участь заступник Міністра енергетики України  з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олексій Соболєв, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва, Керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, Голова Представництва Світового банку в Україні Геворг Саркісян, Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі та інші.

Детальніше про підсумки обговорення відновлення енергетичного сектору України під час Конференції з питань відновлення України 2023 знайомтеся за посиланням.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні