Україна може стати гарним майданчиком для нових «зелених» технологій в період відбудови – Олена Павленко на Ukraine Recovery Conference
21-22 червня у Лондоні триває Конференція з питань відновлення України (URC 2023). Ця подія стала продовженням циклу щорічних заходів, останній з яких було проведено Швейцарією спільно з Україною в Лугано.
Президентка DiXi Group Олена Павленко взяла участь у сесії «Сила трансформації: відновлення енергетичного сектору за принципом build back better», спікерами якої зокрема виступили заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, а також міністр енергетики України Герман Галущенко.
«Понад 80% українців підтримують ініціативи з енергоефективності, захисту клімату та навколишнього середовища. Екологічні принципи також повертаються до пріоритетів бізнесу в Україні.
Все це в комбінації з екологічними зобов’язаннями України як майбутнього члена ЄС робить її гарним майданчиком для інвесторів із тестування нових безпечних технологій, екологічних та енергетичних R&D проєктів на національному та місцевому рівнях у процесі відбудови”, – зазначила у своєму виступі президентка DiXi Group.
Олена Павленко наголосила, що одним із ключових принципів для зовнішнього інвестора в період відбудови України лишатиметься прозорість, і в Україні це розуміють.
«Я вірю в прозорість у відновленні. По-перше, буквально минулого тижня Україна отримала міжнародну нагороду від Ініціативи прозорості видобувних галузей за імплементацію міжнародного стандарту, незважаючи на війну.
По-друге, гарним прикладом того, як можна організувати довіру та прозорість між різними зацікавленими сторонами, є Робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі. Коли почалося повномасштабне вторгнення, громадські організації, уряд, компанії та донорська спільнота швидко об’єдналися, аби організувати поставку необхідного енергетичного обладнання для наших підприємств. Ми дійсно спрацювали як багатостороння група зацікавлених сторін разом», – наголосила вона.
Олена Павленко додала, що швидкість підтримки сповільнилася, адже зараз літо. Проте, «зима близько, тож і готуватися потрібно заздалегідь». Напередодні панельної сесії команда DiXi Group інформацією про
Наразі команда перейшла до використання ІТ-інструменту – системи Aid Energy – для обліку даних про потреби компаній, розподіл допомоги та інше. Зокрема цей інструмент дає можливість донорам дізнатись, куди скероване надане ними обладнання.
«Я думаю, що ця платформа може стати основою для розвитку інших проєктів, спрямованих на забезпечення прозорості в енергетичному секторі. І що важливо – розвивати такі проекти на обох рівнях, національному та місцевому. Якщо ми хочемо побудувати децентралізовану енергетичну систему, це неможливо зробити без залучення громад та міст і, що важливо, без навчання їх тому, як працювати з розвитком енергетичної системи, місцевої генерації та інших речей. Попереду ще багато роботи, і я дійсно вірю, що всі разом ми зможемо це зробити».