RuAssetsWatch: моніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України (квітень) | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
12.05.2023

RuAssetsWatch: моніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України

Детальний опис ситуації та аналіз – квітень 2023 року

—  Україна закликає союзників, передусім США, до лідерства в питанні створення спеціального компенсаційного механізму та ухвалення відповідного національного законодавства, яке дозволить конфіскувати заморожені приватні та суверенні російські активи.

—  рф шантажує союзників України захопленням активів західних компаній на своїй території – владімір путін видав указ про «тимчасове» управління майном резидентів країн, які сама росія називає «недружніми». Першими «жертвами» стали російські активи німецького концерну Uniper S.A та фінського енергетичного холдингу Fortum.

—  Розширення економічних санкцій проти рф все ще обговорюється ЄС та країнами G Посилення санкцій має включати додаткові дії щодо скорочення доходів росії від експорту, посилення обмежень на експорт до росії, більш широкі санкції проти російських компаній.

—  Міжнародна робоча група з питань російських санкцій («група Єрмака-МакФола») представила новий документ, де експерти зосередились на конкретних напрямках посилення санкційного тиску. Зокрема, це стосується подальшого запровадження санкцій щодо енергетичного комплексу рф та оборонної промисловості, обмеження використання фінансових інструментів та питання конфіскації активів Центробанку рф та їх передачі Україні.

—  США запровадили санкції проти понад 120 юридичних та фізичних осіб у більш ніж 20 країнах та юрисдикціях, спрямовані на закриття альтернативних шляхів фінансування рф своєї військової машини. У координації з Великобританією США націлились на мережу ухилення від санкцій, яка підтримує одного з найбагатших мільярдерів росії Алішера Усманова.

—  На рівні ЄС, Європарламент планує ухвалити акти, які, зокрема, передбачають нові правила належної перевірки бізнесу (due diligence) для перевірки особи клієнтів, чим вони володіють та їх контролерів. Також передбачається створення Європейського органу з боротьби з відмиванням грошей (AMLA) із наглядовими та слідчими повноваженнями.

—  Міністерство юстиції США шукає нові способи припинити ухилення росії від санкцій, зосереджуючись на закордонних інвестиційних радниках, хедж-фондах, юридичних фірмах та менеджерах прямих інвестицій. Голова Робочої групи CleptoCapture при Мінюсті США Ендрю Адамс розповів, як шукають російські підсанкційні активи.

—  Посли G7 закликали Федеральну раду Швейцарії провести поглиблений пошук коштів російських олігархів та взяти участь у міжнародній цільовій групі «Російські еліти, довірені особи та олігархи» (REPO).

—  Банк Кіпру закривав 10 000 російських банківських рахунків, після того як США та Великобританія ввели санкції проти кіпрських юристів та бухгалтерів за надання допомоги олігархам, включаючи Романа Абрамовича, а також створює національний підрозділ із впровадження санкцій, який буде співпрацювати з відповідним департаментом Великобританії.

—  Міністерство юстиції України скасувало реєстраційні дії щодо змін кінцевих бенефіціарних власників «Смарт-Холдинг, «Укргазвидобуток» та «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед» Вадима Новинського. У свою чергу, Офіс Генерального прокурора арештував корпоративні права 40 підприємств, 30 газових свердловин та нерухоме майно на загальну суму понад 3,5 млрд грн.

 

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні