Європейський зелений курс: «зелені» облігації | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Європейський зелений курс: «зелені» облігації
16.09.2021

Європейський зелений курс: «зелені» облігації

7 вересня Єврокомісія схвалила рамкові правила для випуску «зелених» облігацій на 250 млрд євро

За інформацією Єврокомісії, це становить 30% від загального обсягу фінансування NextGenerationEU та надасть інвесторам впевненість, що кошти залучать в екологічні проєкти.

Можливі наслідки випуску «зелених» облігацій:

 • дозволить вивести на ринок новий високоефективний та ліквідний актив, що дозволить широкому колу
 • інвесторів отримати доступ до «зелених» інвестицій;
 • надасть Єврокомісії доступ до більш широкого кола інвесторів;
 • дозволить інвесторам диверсифікувати свій портфель екологічних інвестицій за рахунок високо оцінених ліквідних активів;
 • підтвердить прихильність Єврокомісії до сталого фінансування;
 • стимулює ринок «зелених» облігацій та стати прикладом для інших емітентів;
 • посилить роль ЄС та євро на ринках сталого фінансування.

Відповідно до усталеної ринкової практики, рамкові правила «зелених» облігацій NextGenerationEU зосереджені навколо чотирьох основних елементів

Основа рамкових правил:

 1. Використання інвестицій. Згідно з рамковими правилами, кошти будуть використані для дев’яти категорій видатків, включаючи енергоефективність, чисту енергію та адаптацію до змін клімату.
 2. Процес відбору та оцінки витрат. Інвестиції будуть визначені на основі 37% кліматичних витрат у Планах відновлення та стійкості – «дорожніх карт» витрат у рамках Фонду відновлення та стійкості (Recovery and Resilience Facility), які лежать в основі інструменту NextGenerationEU.
 3. Управління інвестиціями. У рамках системи випуску «зелених» облігацій NextGenerationEU Єврокомісія відстежуватиме відповідні витрати.
 4. Звітування. Єврокомісія  буде використовувати два типи звітності, щоб показати, як були витрачені інвестиції та їх вплив на навколишнє середовище.

Перший звіт про розподіл «зелених» облігацій NextGenerationEU буде опублікованим за рік після першого випуску. Потім Єврокомісія продовжить звітувати про використання «зелених» облігацій на щорічній основі.

Після прийняття рамкових правил Єврокомісія приступить до першого випуску «зелених» облігацій, який запланований на жовтень 2021 року, із застосуванням формату синдикованого випуску.

Ситуація в Україні

1 липня 2021 року, в Україні набув чинності Закон №738-IX, яким запроваджуються «зелені» облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюються правила для учасників відповідного ринку. В свою чергу,  Міндовкілля спільно з Держенергоефективності розпочали розробку вторинного законодавства, необхідного для реалізації цього закону.

Додатково, 7 липня НКЦПФР на засіданні схвалила Рекомендації щодо реалізації або фінансування проєктів екологічного спрямування шляхом емісії «зелених» облігацій.

За оцінками IFC, потенціал «зеленого» фінансування в Україні складає 73 млрд доларів до 2030 року. Половина цього потенціалу, на думку окремих експертів, може бути залучена за рахунок саме «зелених» облігацій.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні