Україна може зробити внесок у глобальну енергетичну безпеку за підтримки партнерів – Олена Павленко
31 жовтня між представниками Італії та США відбувся двосторонній діалог «Можливості та виклики для співпраці Італії та США в галузі енергетики та циркулярності», організований Італійським комітетом Всесвітньої енергетичної ради в посольстві Італії у Вашингтоні. На зустрічі була присутня і президентка DiXi Group, Олена Павленко, яка виступила в панельній сесії про Україну.
Делегація італійських експертів та провідних представників промисловості разом з представниками американських інституцій, аналітичних центрів та зацікавленими сторонами обговорили можливості трансатлантичного співробітництва для справедливого енергетичного переходу в рамках глобальних викликів. Під час заходу відбулася дискусія про внесок промисловості, перспективи енергетичної політики США та роль спільнот у сфері відновлюваної енергетики задля підвищення безпеки та стійкості енергетичних систем. Особливий акцент учасники зробили на українському контексті.
“Дуже професійна та чесна дискусія про майбутнє енергетичного сектору та те, як співпраця США та Італії може протистояти новим глобальним загрозам. На окремій панелі про Україну ми мали можливість обговорити, який внесок наша держава може зробити у глобальну енергетичну безпеку, та як міжнародні партнери можуть нам допомогти”, – наголосила Олена Павленко, президентка DiXi Group, коментуючи підсумки заходу.
Зокрема, президентка DiXi Group презентувала основні складові, цілі та завдання нещодавно ухваленого Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК), а також розповіла про реформи, які передбачає документ. Основними кліматичними цілями у НПЕК є скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року, скорочення викидів метану на 30% порівняно з 2020 роком, досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному енергоспоживанні.
Серед реформ, які передбачає документ – підвищення рівня енергоефективності в будівництві, скорочення викидів метану, розвиток розподіленої генерації, створення нових інтерконекторів, створення “розумних мереж”, розвиток високоефективної когенерації, підтримка балансуючих потужностей тощо.
Також експертка ознайомила учасників із потенціалом зелених інвестиційних проєктів України на основі аналізу, проведеного Офісом зеленого переходу – незалежного консультативно-дорадчого органу, створеного DiXi Group для підтримки Міністерства економіки України та інших зацікавлених сторін.
“Загалом було проаналізовано 640 інвестиційних проєктів, з яких близько 260 ідентифіковано як зелені. Більш ніж половина з них стосуються саме сфери енергетики”, – йдеться у підсумках дослідження, результати якого на цій події презентувала Олена Павленко. Серед них – також проєкти у сферах транспорту, аграрної галузі, промисловості, ІТ, оборонних технологій, видобувної галузі тощо. Енергетичні проєкти стосуються ВДЕ, гідро- та вітрової енергетики, біоенергетики, розвитку мереж.
Дискусія відбулась в межах серії заходів Італійського комітету Всесвітньої енергетичної ради щодо діалогу про енергетичний перехід Італії та США.
Участь у заході відбувалася за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань. Стадія 3».