DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
08.04.2025

Розробка Стратегії критичних мінералів — експерти DiXi Group провели консультації зі стейкхолдерами

Команда DiXi Group провела 10 робочих консультацій з ключовими стейкхолдерами в рамках розробки проєкту Стратегії розвитку галузі критичних мінералів в Україні. Серед учасників – представники бізнесу та асоціацій видобувного, агрохімічного секторів, металургії, енергетичного машинобудування, аерокосмічної та оборонної галузей, сектору поводження з відходами, а також громади, на території яких розташовані родовища та суміжні промислові об’єкти.

Будучи країною, багатою на ресурси, що мають критичне або стратегічне значення, а також амбіції із докорінної трансформації економіки, Україна не має єдиного стратегічного документу – на відміну від розвинених економік світу. Саме тому DiXi Group на запит Міністерства економіки розробляє проєкт Стратегії розвитку промисловості України на основі потенціалу її мінерально-сировинної бази у секторі критичних мінеральних ресурсів.    

Ми в Міністерстві економіки розуміємо, що і українські, й іноземні інвестори очікують на чітку візію – що держава робитиме, які рішення прийматиме. Саме тому й ведеться розробка Стратегії як документа, який зафіксує цілі та конкретизує рішення на їх досягнення. Такими цілями є не лише інвестиції як такі. Якісне зростання економіки, створення високооплачуваних робочих місць можемо досягти через розвиток повного циклу виробництва – від видобутку до переробки”, – зазначив заступник Міністра економіки України, Андрій Телюпа.

Відкриваючи консультації зі стейкхолдерами заступник міністра додав, що мати постійний діалог із зацікавленими сторонами – це один із принципів, який допомагає досягати стратегічної цілі Мінекономіки із відновлення та трансформації економіки на шляху до членства в ЄС. Тому урядовці тільки заохочують дискусії про те, які стимули та умови необхідні для розвитку власного ринку та інтеграції в західні ланцюги постачання.

На початку кожної з консультацій, директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович, презентував концепцію майбутньої стратегії, у тому числі цілі, проблеми й завдання, етапи реалізації та інші деталі. Після чого кожен з учасників зміг висловити свої пропозиції та бачення того, якою має бути візія розвитку тих чи інших промислових ланцюжків.  

“Проведення таких консультацій необхідні для кращого розуміння проблем і перешкод для інвестування, усвідомлення теперішніх і майбутніх потреб різних галузей економіки. І, найперше, це можливість почути пропозиції щодо зміни політики від стейкхолдерів – як вони бачать існуючі інструменти, які мають пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази, регулювання, дозвільної системи, аби розроблена Стратегія була адекватною і практичною”, – Роман Ніцович.

За підсумками консультацій DiXi Group проводяться додаткові робочі зустрічі, сфокусовані на обговорення конкретних пропозицій від окремих учасників. Також командою аналітичного центру створений опитувальник, його мета – зібрати думки для формування рекомендацій щодо державної політики із залучення інвестицій, розвитку технологій та покращення регуляторного середовища. На основі цього будуть напрацьовані положення майбутньої Стратегії.

Пройти опитувальник, надати своє бачення та рекомендації можливо за посиланням

Консультації відбуваються за фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку в рамках проєкту «Реалізація Національного плану з енергетики та клімату України й створення Офісу зеленого економічного переходу», що імплементується ГО «ДІКСІ ГРУП». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «ДІКСІ ГРУП» і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні