Кліматичні цілі потребують інвестицій для реформування сектору - Олена Павленко | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
16.12.2021

Кліматичні цілі потребують інвестицій для реформування сектору – Олена Павленко

Без інвестицій, що будуть здійснюватися у забезпечення кліматичних цілей, Україна втрачатиме час і швидкість реформ. Таку думку висловила президентка DiXi Group Олена Павленко під час виступу 15 грудня на заході OECD “Підтримка реформи енергетичного сектору в Україні: покращення інвестиційного клімату та пропагування відповідального ділового ведення”.

“У 2020 році, коли Міністерство енергетики представило концепцію “зеленого” переходу, воно підрахувало, що нашій країні знадобиться до 10 мільярдів євро інвестицій на рік для досягнення амбітних цілей з декарбонізації. У 2021 році оновлений НВВ (Національно визначений внесок) поставив досить помірні кліматичні амбіції, але все одно потребує 102 мільярди євро додаткових інвестицій до 2030 року в порівнянні зі сценарієм, звичним для бізнесу”, – пояснила О. Павленко.

Вкладати додаткові кошти потрібно у відновлювані джерела енергії та нові технології. А без таких інвестицій Україна втрачає час і швидкість реформ.

“Це інвестиції, наприклад, в енергоефективність: понад 80% житлових будинків було побудовано до 1991 року, і вони споживають на 70% енергії більше, ніж новобудови. Також це інвестиції в транспорт. Звісно, ​​це інвестиції в промисловість. В Україні промисловість споживає близько 30% енергії, особливо металургія, – відзначила вона. – Для цього сектора “зелений” перехід України та приєднання до Європейської зеленої угоди стануть справжнім викликом, оскільки він повинен мати справу з регулюванням CBAM”.

Олена Павленко нагадала, що інвестиції в енергетику – це довгострокові проекти. Відтак інвестори повинні відчувати себе захищеними, а судова система має бути незалежною та справедливою. 

“Наприклад, інвестиції у видобуток газу – це проекти, які тривають 40-50 років. Для компаній дуже важливо, щоб політика уряду не змінювалася щороку, оскільки видобувникам доводиться …. постійно перераховувати свої доходи та всю бізнес-модель, коли і як вони повинні приносити прибуток. Тому, коли уряд щороку переглядає податки, або додає нове регулювання, він втрачає кількох потенційних інвесторів”, – підкреслила вона.

Окрім того, енергетичний сектор потребує кращої прозорості. 

“Наш аналітичний центр нещодавно опублікував щорічний Індекс прозорості енергетики. Ми показали, що прозорість у секторі з кожним роком зростає, але динаміка сповільнюється. Ми закликаємо наш уряд не зупинятися на подальшій цифровізації енергетичного сектору та продовжувати публікувати все більше і більше даних у форматі відкритих даних про енергетичний сектор. Якщо правила гри чіткі та стабільні, якщо є незалежна судова влада, і якщо в секторі є прозорість, то з’являється те, що не можна просто прописати в законодавстві – довіра між інвесторами та владою. І якщо буде довіра, то будуть стійкі інвестиції в сектор”, – наголосила Павленко.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні