DiXi Group підтримує принципи “зеленої” відбудови України
Відбудова України – це не повернення до довоєнного стану, а повноцінна розбудова та інтегрування до Європейського співтовариства, на засадах сталого розвитку та з урахуванням Європейського зеленого курсу, що також є запорукою виконання Копенгагенських критеріїв вступу до ЄС. Про це йдеться у документі громадської спільноти, до якого долучилися і експерти аналітичного центру DiXi Group в рамках реалізації проєкту «Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань».
“Місія нової “зеленої” політики – рівновага між інтересами громадськості, бізнесу та довкілля. Ми говоримо не лише про відбудову, а й про творення сталого майбутнього для наступних поколінь. Ми наголошуємо на важливості екологічного виміру запланованих заходів з відновлення та розбудови, щоб нова Україна була комфортною, безпечною, здоровою та процвітаючою домівкою для всіх українців та українок, – говориться у документі. – Ми усвідомлюємо, що дії, спрямовані на підтримку життєдіяльності людей, як то відновлення критичної інфраструктури, мають бути оперативними та швидкими. Але для довгострокового планування та нового капітального будівництва ми маємо думати не лише про вартість проєктів станом на сьогодні, але й про їхню довгострокову ефективність та повну ціну з баченням на майбутнє”.
Загальні принципи: зелене відновлення – основа майбутньої стратегії повоєнної відбудови України
1. Наскрізність природоохоронної та кліматичної політики у всіх секторах.
2. Відновлення має слугувати потребам українців і сприяти сталому розвитку України.
3. Розвиток зеленої економіки.
4. Екологічні стандарти на всіх рівнях.
5. Дотримання європейських екологічних інструментів планування у розбудові України.
6. Роль місцевого самоврядування, прозорість, залучення громадськості та громад до прийняття рішень.
7. Ефективне функціонування і використання цільових/донорських фондів для післявоєнного відновлення і розбудови зеленої економіки.
Нагадаємо, що на початку квітня члени наглядової ради DiXi Group Янез Копач, Марк-Антуан Ейль-Маззега, Георг Захманн, Франк Умбах визначили негайні кроки для забезпечення більшої енергетичної безпеки та стійкості в короткостроковій перспективі та обговорили пріоритети відновлення України в післявоєнний період. Детальніше з їх позицією можна ознайомитися у наступному