DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
IMG

DiXi Group обговорила розвиток енергетичного сектору України у Брюсселі

Команда  DiXiGroup презентувала ключовим європейським стейкхолдерам аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон», а також напрямки своєї діяльності.

Під час зустрічей 2-4 грудня у Брюсселі експерти DiXiGroup та коаліції «Енергетичні реформи» обговорювали виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію в частині енергетики та довкілля, а також можливості для співпраці з європейськими інституціями.

«Україна продовжує реформувати енергетичний сектор, це визнають і в країнах ЄС, – відмітила президент DiXi Group Олена Павленко за підсумками зустрічей. – Разом із тим, зміни у форматі «турборежиму» повинні зберігати дотримання процедур у прийнятті рішень – у тому числі, проведення публічних обговорень, публікація проектів рішень. Ратифікація Додатку 27 до Угоди про Асоціацію вимагає більшої участі Європейської Комісії в прийнятті законодавства в сфері енергетики – і це механізм також має бути розроблений та втілений якнайшвидше».

Під час зустрічі з депутаткою Європейського парламенту Рамоною-Вікторією Стругаріу детально обговорювали аналітичний звіт «Україна та Угода про Асоціацію: новий сезон».  Експерти DiXi Group також розповіли про основі напрямки діяльності організації та пріоритети на 2020 рік. Зокрема, говорили про можливості для поширення Індексу прозорості енергетики за 2019 рік на інші країни регіону. Зі свого боку, депутатка звернула увагу на питання підготовки звіту енергетичного комітету «Євронест». За результатами обговорення домовились про співпрацю, зокрема, щодо заходів стосовно тематики енергетичної безпеки регіону спільно з представниками Європейського парламенту, стосовно взаємного інформування про нагальні події в енергетичному секторі регіону.

У розмові з представниками Групи підтримки України та Генерального директорату з питань політики сусідства детально обговорювали події в енергетичному секторі України та співвідношення їх з положеннями Угоди про Асоціацію, в тому числі прийнятого нещодавно Додатку 27. Окрім того, зачепили питання ефективного моніторингу та бенчмаркінгу в секторі енергетики регіону. В цьому контексті був представлений Індекс прозорості енергетики 2019 та відбувся обмін думками стосовно можливостей його поширення на регіон Східного партнерства або його частини.

Представникам Генерального директорату з питань енергетики був представлений  моніторинговий звіт про Угоду про Асоціацію з ЄС. Крім того, у розмові торкнулися теми можливої співпраці, в тому числі щодо збору та систематизації даних та їх подальшої аналітичної обробки. В окремій розмові з представником Генерального директорату з питань енергетики обговорювали деталі моніторингового звіту про Угоду з ЄС та розвиток енергетичного сектору України, роботу енергетичного регулятора. Крім того, відбувся обмін думками стосовно виконання прийнятого Додатка 27. Під час зустрічі були висловлені ідеї щодо можливостей вдосконалення роботи над реалізацією додатку та щодо подальшого партнерства.

Також представники DiXi Group взяли участь у засіданні Платформи Україна-ЄС, під час якого обговорювався фінальний текст спільної Декларації. У даному документі, зокрема, зафіксовані питання енергетичної співпраці України та ЄС, продовження тристоронніх переговорів щодо газу, подальша інтеграція українських ринків до ринків ЄС. Попри тривалі дебати, делегатам вдалось домовитись про фінальну версію Декларації та попередньо схвалити її.

Під час зустрічей також обговорювали концепцію Київської школи енергетичної політики, яку втілюватиме DiXi Group. Представники Ради європейських енергетичних регуляторів поділилися власними навчальними ініціативами, розповіли про тренінги та семінари для представників регуляторів. У підсумку розмови вони висловили думку про можливість співпраці для доповнення і покращення  навчальних процесів.

Під час зустрічі з генеральним секретарем Ради європейських енергетичних регуляторів (CEER) Чарльзом Ессером детально обговорили питання роботи українського енергетичного регулятора. Крім того, під час зустрічі відбулося обговорення мобільного додатку «Енергетика онлайн» – його функцій та питань подальшого розвитку. Представники Ради висловили великий інтерес до мобільного додатку та відзначили, що Новий енергетичний пакет передбачає певні зобов’язання щодо інструментів порівняння цін.

Також мобільний додаток був представлений генеральній секретарці Мережі національних енергетичних омбудсменів (NEON) Аннетт Янтзен. Під час обговорення вона висловила зацікавленість щодо створення подібного мобільного додатку для енергетичних ринків інших країн та щодо розширення функціоналу мобільного додатку для кращого забезпечення інтересів споживачів. Крім того, обговорювали порядок денний мережі NEON, зокрема, питання механізмів захисту споживачів в Новому енергетичному пакеті, тему енергетичної бідності та питання управління даними.

Коментарі

Оновлені правила для країн ЄС щодо розгортання проєктів ВДЕ

Альона Корогод

аналітикиня DiXi Group, експертка проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу»

Оновлені правила для країн ЄС щодо розгортання проєктів ВДЕ

20 листопада 2023 року вступила в дію Директива (ЄС) 2023/2413, якою вносяться зміни до попередніх Директив та Регламенту ЄС щодо сприяння використанню енергії з ВДЕ. У цьому матеріалі ми розбираємо основні положення Директиви та задачі для країн ЄС.

Які цілі для транспорту визначає новий Регламент про інфраструктуру альтернативних палив в ЄС?

Андрій Урста

аналітик DiXi Group, експерт проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу»

Які цілі для транспорту визначає новий Регламент про інфраструктуру альтернативних палив в ЄС?

Серед основних завдань Регламенту – сприяння декарбонізації транспортного сектору через розгортання зарядної та заправної інфраструктури альтернативних палив – електроенергії, водню, біометану та природного газу як перехідного палива. Які цілі для транспорту визначає новий документ - у коментарі експерта.

ReFuelEU Aviation – ще один крок ЄС до сталого повітряного транспорту

Зоряна Козак

експертка проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу», Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»

ReFuelEU Aviation – ще один крок ЄС до сталого повітряного транспорту

Восени 2023 року Європарламент та Рада ЄС прийняли ReFuelEU Aviation – Регламент про забезпечення рівних умов для сталого повітряного транспорту. Яка його мета, кого стосується регламент та які правила передбачає? Відповіді - у коментарі.

Яке майбутнє міського енергетичного сектора?

Олег Гарасевич

Експерт проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу», керівник проєктів і програм Асоціація «Енергоефективні міста України»

Яке майбутнє міського енергетичного сектора?

Сьогодні малу когенерацію розглядають як ключовий елемент переходу до децентралізованих, повністю кліматично нейтральних енергетичних систем, оскільки вона не лише розширює їхні можливості, але й істотно посилює гнучкість і надійність постачання електроенергії, «підстраховуючи» енергоустановки, що працюють на поновній енергії.

Розвиток ВДЕ до 2030 року: цілі ЄС та плани України

Альона Корогод

аналітикиня DiXi Group, експертка проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу»

Розвиток ВДЕ до 2030 року: цілі ЄС та плани України

12 вересня у рамках Європейського зеленого курсу, планів REPowerEU та «Готові до 55» Європарламент схвалив оновлення Директиви про відновлювані джерела енергії з метою стимулювання використання ВДЕ в ЄС. Яку цільову частку ВДЕ в кінцевому споживанні енергії до 2030 року встановлює Директива? Які цілі для транспортного, будівельного, промислового сектору? Читайте у матеріалі

Тижневик

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні