DiXi Group долучився до впровадження REMIT: запрацював Реєстр учасників оптового енергетичного ринку | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
01.11.2023

DiXi Group долучився до впровадження REMIT: запрацював Реєстр учасників оптового енергетичного ринку

НКРЕКП вперше опублікувала Реєстр учасників оптового енергетичного ринку. До його створення та налагодження процесу оновлення активно залучена команда відкритих даних DiXi Group за підтримки проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору».

Це новий Реєстр, що за словами генерального менеджера напряму відкритих даних DiXi Group Андрія Білоуса, суттєво сприятиме підвищенню прозорості та ефективності ринків електроенергії та природного газу, а також захисту інтересів споживачів. Запровадження Реєстру є одним із кроків інтеграції з ЄС, оскільки є складовою імплементації європейського регламенту REMIT. Відповідний закон 5322 про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку, що імплементує регламент, парламент ухвалив у червні 2023 року. 

З Реєстром учасників оптового енергетичного ринку можливо ознайомитись за посиланням. Його публічна версія містить інформацію про учасників енергоринку, зокрема, про дату подання форми на реєстрацію та дату реєстрації, присвоєний ECRB код, назву, організаційно-правову форму, область місцезнаходження, коди EIC, BIC, LEI, VAT, ЄДРПОУ/РНОКПП, веб-сайт, веб-сторінки, на яких оприлюднюється інсайдерська інформація, а також дату виключення з Реєстру. Після закінчення дії воєнного стану доступними також стануть адреса місцезнаходження учасника, населений пункт та поштовий індекс.

Опублікована версія є скороченою, оскільки під час дії воєнного стану доступ до частини інформації обмежено. Повна версія Реєстру у розпорядженні НКРЕКП містить значно більше даних, зокрема про відповідальних осіб та власників.

“Реєстр у розпорядженні НКРЕКП передбачає розкриття інсайдерської інформації про компанії, в тому числі про структуру власності та кінцевих бенефіціарів. А враховуючи, що тільки внесені до Реєстру учасники матимуть право для здійснення операцій, це суттєво підвищить прозорість та стане запобіжником від маніпуляцій з фіктивними операціями між компаніями одного й того ж власника,” – Андрій Білоус, генеральний менеджер напряму відкритих даних DiXi Group.

Реєстр розроблено відповідно до затвердженого НКРЕКП Порядку (постанова № 1812 від 04.10.2023) на виконання Закону України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках (закон № 3141-IX від 10.06.2023), який іменують Законом про REMIT. 

“Ми раді долучитись до цієї діяльності, оскільки швидке і повне впровадження в українське законодавство Європейського регламенту REMIT дозволить НКРЕКП регулювати оптові енергетичні ринки значно ефективніше, забезпечуючи прозорість, своєчасне виявлення й попередження зловживань та захист інтересів добросовісних учасників ринку та споживачів,” – додала Оксана Зуєва, експертка напрямку відкритих даних DiXi Group.

Команда проєкту брала участь в удосконаленні проєкту постанови № 1812 “Про затвердження Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку”, а також участь у розробці бізнес-процесів створення та ведення Реєстру, що включає збір та перевірку даних, присвоєння кодів ECRB та формування Реєстру відповідно до вимог.

Забезпечення функціонування Реєстру стало можливим за експертної підтримки команди проєкту USAID “Прозорість енергетичного сектору”, який виконує аналітичний центр DiXi Group.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні