95% українців вважають важливим відновлення природи, але не підтримують «зелену» повоєнну відбудову | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
Головна » Новини » 95% українців вважають важливим відновлення природи, але не підтримують «зелену» повоєнну відбудову
20.03.2023

95% українців вважають важливим відновлення природи, але не підтримують “зелену” повоєнну відбудову

Результати соціологічного опитування свідчать – 95% українців вважають, що відновлення природи є важливим у повоєнній відбудові України. Майже 60% хочуть, щоб міста відновлювали на засадах енергоефективності та екологічності. Водночас, лише 25,7% українців підтримали відбудову на зелених засадах. Українці не готові платити за екологічність основних послуг (доступ до якісної питної води, сталого громадського транспорту, належного поводження з відходами. Так само, 54% не будуть погоджуватися на державні програми підвищення енергоефективності будівель, якщо це буде означати підвищення вартості комунальних послуг.

Про це розповіла Олена Павленко, президент аналітичного центру DiXi Group, учасникам заходу, який  провів Секретаріат Енергетичного Співтовариства. Обговорили виклики і досягнення подвійних цілей у післявоєнній стратегії України:  декарбонізації та вступу до ЄС.

«Опитування показало з одного боку зрозумілу, а з іншого – складну ситуацію. Для нас це сигнал, що потрібно починати говорити з українцями: формувати «маячки», за допомогою яких пояснювати населенню важливість енергетичних реформ, і які будуть показувати наш прогрес у виконанні кліматичних цілей. Треба донести українцям: якщо вони не заплатять за енергоефективність зараз, то будуть змушені потім платити набагато більше за енергію, яку вони споживають», – зазначила Олена Павленко.

За її словами, українська енергетика добре інтегрована в енергетичний ринок Європи. Проте, під час розробки національного енергетичного і кліматичного плану (NECP) знадобиться значно більше даних від розпорядників – органів влади та державних енергетичних компаній, –  яка має ключове значення у співпраці з потенційними партнерами і донорами.

«Більше половини даних зараз закриті для населення, інвесторів, бізнесу і людей, які приймають рішення. Зрозуміло, що є питання безпеки, але не вся інформація є однаково загрозливою. Дані закривають в одному місці, але публікують в іншому. Наприклад, цифри по імпорту електроенергії публікує митниця, а Міненерго їх закрило. Немає сенсу закривати частину інформації. За нашими оцінками, зі 152 закритих даних розпорядників 96 можна публікувати», – Олена Павленко, президент DIXI Group.

На думку експерта, у відновленні країни не менш важливу роль будуть відігравати територіальні громади і незалежні інституції.  

«Навіть маючи класну стратегію кліматичного плану (NECP), ми повинні створити сильні інституції, які зможуть його втілювати, – підкреслила Олена Павленко. – Якщо відбудова буде здійснюватися централізовано через 1-3 міністерства, наше місцеве самоврядування може опинитися за межами цієї відбудови. А насправді на них лежить основна задача відбудови міст».

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні