Зменшити ядерний вплив росії в ЄС та ввести прямі санкції проти “Росатома” — DiXi Group у Бундестазі
В ході адвокаційної поїздки до Німеччини, генеральна менеджерка у сфері безпеки та стійкості DiXi Group, Олена Лапенко зустрілась з депутатом Бундестагу та головою Комітету з європейських справ, Антоном Хофрайтером. На зустрічі вони обговорили можливі шляхи впровадження санкцій проти “Росатома”.
Досі ЄС не вводив санкцій напряму проти російського ядерного гіганта, до західних санкційних списків потрапляли лише окремі дочірні компанії “Росатома”. Все тому, що окремі країни-члени і досі залежать від поставок російського урану та ядерного палива.
«Проте, досвід США та окремих країни ЄС демонструє, що цю залежність можна і потрібно зменшувати», — переконана Олена Лапенко. — «Так, в США схвалена поступова заборона на імпорт російського урану до 2040-го року. Також частина країни ЄС вже ухвалили рішення з поступової відмови від російського ядерного палива і уклали відповідні контракти».
Генменеджерка DiXi Group нагадала й про консорціум APIS, який запрацював на початку 2023 року. Його метою є прискорена програма впровадження безпечного постачання палива для ВВЕР, на чолі з Westinghouse, який співфінансує Євратом із 10 млн євро. Проєкт розрахований три роки і має 12 партнерів з восьми країн.
«Консорціум має кілька цілей, включаючи стандартизацію ліцензування палива та швидку розробку вдосконалених і вдосконалених конструкцій палива ВВЕР-440 і ВВЕР-1000 для ЄС та України. Яка роль залишається для Росатома в цій політиці? Наша пропозиція – запровадити єдину політику ЄС по диверсифікації постачань палива для реакторів ВВЕР», — Олена Лапенко.
Депутат Бундестагу та голова Комітету з європейських справ, Антон Хофрайтер погоджується з тим фактом, що Євросоюзу необхідно запровадити єдину політику в боротьбі проти російської ядерної машини.
«Партія зелених підтримує введення санкцій проти Росатома. Ми працюємо над пошуком шляхів зупинення співпраці з російським ядерною корпорацією та поки складно знайти консенсусу зі всіма країнами ЄС», – зауважив депутат.
DiXi Group також поділились результатами своєї аналітичної роботи у напрямку обмеження співпраці та впровадження санкцій проти «Росатома».
Матеріал підготовлений ГО «ДІКСІ ГРУП» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Покращення енергетичної безпеки завтрашнього дня». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».