Зелений Курс може бути одним із головних каналів інтеграції до ЄС – Олена Павленко
Президент DiXi Group Олена Павленко взяла участь у презентації дослідження «У пошуку нового імпульсу для політики ЄС щодо найближчих сусідів: порівняння Західних Балкан і трьох асоційованих країн Східної Європи».
Учасники заходу, організованого Інститутом економічних досліджень, обговорили інноваційні ідеї і рекомендації експертів щодо політик ЄС, які б пришвидшили європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови за умови нинішньої відсутності чіткої перспективи членства.
У якості голови Української частини Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олена Павленко висловила ряд пропозицій щодо нових інструментів для уніфікування критеріїв оцінки країн.
Так вона переконана, що Європейський зелений курс може бути одним із головних каналів інтеграції до ЄС.
«Відповідно до проекту Національного визначеного внеску 2, очікуваний обсяг інвестицій для всіх секторів української економіки становить 102 млрд євро до 2030 року, – сказала Олена Павленко. – Це серйозна підстава говорити, наскільки нам потрібно ставати частиною внутрішньої європейської політики, в тому числі мати доступ до європейських фондів, до правил і можливостей. Одна справа, коли ти залишаєшся зовні, а інша, коли ти маєш можливість навчатися як один з інтегрованих елементів. Щоб реформувати не лише енергетику, але й економіку відповідно до цілей в рамках двосторонньої співпраці з ЄС. Чому важливо українському бізнесу мати доступ до фондів і бути інтегрованим? Я би це назвала «learning by doing». Тільки коли український бізнес стане частиною внутрішньої гри всередині ЄС, тоді можемо вимагати більше і швидше реформувати чи бізнес, чи правила. Так само і щодо інших стейкхолдерів».
Також Олена Павленко наголосила на важливості горизонтальної співпраці між країнами навколо ЄС. Наприклад, Ліван і Туніс можуть активніше розвивати співпрацю з Україною, вважає вона. Україна може допомагати в питаннях космічних технологій. Якщо ЄС буде допомагати розвивати горизонтальну співпрацю, знизиться ризик подальшої присутності Росії та Китаю. ЄС тут може бути майданчиком для кращого «знайомства» між країнами сусідства, для стимулювання першої співпраці.