«Зелене» відновлення та санкції проти агресора – теми візиту DiXiGroup до Берліну | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
03.04.2023

«Зелене» відновлення та санкції проти агресора – теми візиту DiXi Group до Берліну

Експерти аналітичного центру DiXi Group взяли участь у візиті делегації українських громадських організацій до Берліна. Як і минулого року, візит був присвячений обміну ідеями щодо «зеленого» відновлення України після війни, посиленню співпраці України та Німеччини в енергетичному секторі.

Візит проходив в межах Берлінського діалогу з питань енергетичного переходу – події, яка об’єднує експертів з усього світу навколо вирішення проблем трансформації енергосектору.

Президентка DiXi Group Олена Павленко та директор з досліджень Роман Ніцович долучилися до обговорення ключових аспектів відновлення, а також круглого столу щодо стратегічного бачення розвитку та «зеленої» трансформації енергосектору України за участі заступника міністра енергетики Ярослава Демченкова і представників німецького уряду, консалтингових компаній, аналітичних центрів та громадських організацій.

«Зараз німецький уряд і бізнес обговорюють різні схеми підтримки українського енергетичного сектору: від нагального постачання обладнання для ремонту до інвестицій у ВДЕ, про що було підписано відповідний меморандум між бізнес-асоціаціями. Особлива увага приділяється видобутку критичної мінеральної сировини, але у цій сфері Україні доведеться змагатися за німецькі інвестиції з країнами Латинської Америки та Африки. Тому побудова якісного інвестиційного клімату має бути в нашому порядку денному», – коментує Олена Павленко.

В ході Берлінського діалогу українські експерти також провели низку двосторонніх зустрічей з представниками уряду ФРН та німецьких громадських організацій з питань посилення секторальних санкцій (у т.ч. обмежень російської ядерної галузі) та належної роботи з пошуку, арешту та конфіскації російських активів.

«У нас була можливість обговорити, як у Німеччині будуть виконуватись зобов’язання звітувати про знайдені та заморожені російські активи, що передбачено в 10-му санкційному пакеті ЄС. Напрацьований в Україні досвід та підходи інших європейських країн мають бути враховані, аби ці активи зрештою працювали на користь України», – сказав Роман Ніцович.

Нагадаємо, експерти аналітичного центру DiXi Group сформулювали ключові ідеї та рекомендації щодо «зеленої» відбудови, зокрема в енергетиці, в аналітичній записці «Як відбудувати «зелену» країну: рекомендації для відновлення України».

Візит відбувся в рамках проєкту “Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також на запрошення Німецького енергетичного агентства (dena) в рамках Німецько-українського енергетичного партнерства.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні