«Зелене» відновлення та санкції проти агресора – теми візиту DiXi Group до Берліну
Експерти аналітичного центру DiXi Group взяли участь у візиті делегації українських громадських організацій до Берліна. Як і минулого року, візит був присвячений обміну ідеями щодо «зеленого» відновлення України після війни, посиленню співпраці України та Німеччини в енергетичному секторі.
Візит проходив в межах Берлінського діалогу з питань енергетичного переходу – події, яка об’єднує експертів з усього світу навколо вирішення проблем трансформації енергосектору.
Президентка DiXi Group Олена Павленко та директор з досліджень Роман Ніцович долучилися до обговорення ключових аспектів відновлення, а також круглого столу щодо стратегічного бачення розвитку та «зеленої» трансформації енергосектору України за участі заступника міністра енергетики Ярослава Демченкова і представників німецького уряду, консалтингових компаній, аналітичних центрів та громадських організацій.
«Зараз німецький уряд і бізнес обговорюють різні схеми підтримки українського енергетичного сектору: від нагального постачання обладнання для ремонту до інвестицій у ВДЕ, про що було підписано відповідний меморандум між бізнес-асоціаціями. Особлива увага приділяється видобутку критичної мінеральної сировини, але у цій сфері Україні доведеться змагатися за німецькі інвестиції з країнами Латинської Америки та Африки. Тому побудова якісного інвестиційного клімату має бути в нашому порядку денному», – коментує Олена Павленко.
В ході Берлінського діалогу українські експерти також провели низку двосторонніх зустрічей з представниками уряду ФРН та німецьких громадських організацій з питань посилення секторальних санкцій (у т.ч. обмежень російської ядерної галузі) та належної роботи з пошуку, арешту та конфіскації російських активів.
«У нас була можливість обговорити, як у Німеччині будуть виконуватись зобов’язання звітувати про знайдені та заморожені російські активи, що передбачено в 10-му санкційному пакеті ЄС. Напрацьований в Україні досвід та підходи інших європейських країн мають бути враховані, аби ці активи зрештою працювали на користь України», – сказав Роман Ніцович.
Нагадаємо, експерти аналітичного центру DiXi Group сформулювали ключові ідеї та рекомендації щодо «зеленої» відбудови, зокрема в енергетиці, в аналітичній записці «
Візит відбувся в рамках проєкту “Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також на запрошення Німецького енергетичного агентства (dena) в рамках Німецько-українського енергетичного партнерства.