Зелена відбудова дає можливість модернізувати економіку та прискорює інтеграцію України до ЄС – Богдан Серебренніков
18 листопада відбулась прес-конференція: “Вплив війни на довкілля”, в рамках якої агенція Top Lead представила друге видання інфографічного дослідження “російсько-українська війна: вплив на довкілля”. DiXi Group виступив аналітичним партнером дослідження.
Цьогорічне видання – це 50 сторінок інфографіки, яка розповідає про наслідки війни для екосистем України.
Зокрема,
- російське вторгнення завдало шкоди довкіллю на майже 63 млрд дол.;
- вибухи спричинили близько 23 тисяч пожеж;
- 175 млн тонн викидів парникових газів через війну;
- 30% території України заміновано;
- 1,4 млн тонн це відходи від зруйнованої російської техніки.
В ході прес-конференції перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олена Крамаренко озвучила ключові цифри впливу війни на навколишнє середовище. А також розповіла про роботу України, щодо притягнення до відповідальності росії за екоцид на міжнародному рівні.
“Ці факти фіксуються нашою Державною екологічною інспекцією і екоцид фіксується Офісом генеральної прокуратури. На сьогоднішній день категорія збитків довкіллю внесена до Міжнародного реєстру збитків, який на сьогоднішній день вже почав працювати в Гаазі. І ми сподіваємось, що найближчим часом наша категорія збитків довкіллю буде відкрита. І ми зможемо вносити вже зібрані дані і по екоциду, і по злочинам довкіллю, після чого будуть розглядатись справи по відшкодуванню”, перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олена Крамаренко.
Експерти нашої команди долучилась до створення дослідження зі своєю аналітичною експертизою. Зокрема, наповнили розділи, щодо пошкодження енергетики та зелену відбудову України.
Під час прес-конференції заступник директора з досліджень DiXi Group, Богдан Серебренніков зазначив, більше 50% потужностей знищено або пошкоджено внаслідок цілеспрямованих російських атак. Енергетика є критично важливою складовою функціонування країни, в тому числі, її економіки. Тому виникає питання щодо відбудови. І вона має бути зеленою, додав експерт.
“Зелена відбудова – означає відбудувати те, що було втрачено по принципу “краще ніж було”. Але ширший контекст це – зелений перехід. Це парадигма, в якій живуть європейці, це трансформація життя, це створення сталої економіки (промисловості та інших секторів), яка оптимально використовує ресурси, без шкоди природному середовищу та забезпечує кращу якість життя нинішнього і майбутніх поколінь”, Богдан Серебренніков.
Для України, зелена відбудова, це унікальний шанс для модернізації нашої економіки та пришвидшення процесу європейської інтеграції, зауважив заступник директора з досліджень DiXi Group.
“Саме зелена відбудова є важливою умовою доступу до фінансування та інвестицій, зокрема європейських фондів та фінансових механізмів. Адже ті, хто має гроші, не стане підтримувати старі технології. Тому постійно проголошуємо їм ключові принципи: “Build Back Better”, “Build Back Greener” – те, що ми хочемо відбудувати краще, ніж було і зеленіше, ніж було”, заступник директора з досліджень DiXi Group.
Зелена відбудова базується на трьох принципах: енергоефективність, розвиток ВДЕ та децентралізація енергетики. Проте в умовах широкомасштабного вторгнення варто дотримуватись балансу: відбудовувати енергетику, аби це було екологічно та кліматично-нейтрально, та, водночас, не забувати про енергетичну безпеку та надійність постачання, а також економічну доступність енергії.
“Готувавши це дослідження, ми переслідували три цілі. Перша – розповсюдження інформації про вплив війни на екологію серед західних суспільств. Друга мета – дати медіа, урядовим та неурядовим організаціям конкретні факти про екологічну шкоду. І третє – сприяти покаранню росії, як на законодавчому рівні так і на моральному аби всі розуміли яку шкоду наносить агресор еколонії України”, CEO Top Lead, Станіслав Шум.
Ознайомитись з дослідженням “російсько-українська війна: вплив на довкілля” можливо за посиланням: https://bit.ly/3AWjW2c