Зелена реконструкція енергетики країни має враховувати багато факторів, – Олена Павленко | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
Головна » Новини » Зелена реконструкція енергетики країни має враховувати багато факторів, – Олена Павленко
10.03.2023

Зелена реконструкція енергетики країни має враховувати багато факторів, Олена Павленко

Зелена реконструкція міст і громад  забезпечить зелену відбудову України. Щоб міста та громади почали зелену реконструкцію, по-перше, має бути фінансування проєктів та ініціатив. По-друге, не має бути перешкод для реалізації проєктів, щоб максимально скоротити час від ідеї до реалізації.

Про це розповіла президентка аналітичного центру Dixi Group Олена Павленко на воркшопі  проекту «План Зеленого Маршалла для України» GMF.

Провідні експерти, представники різних ініціатив з реконструкції та міської влади України, Європи й Північної Америки вивчали нові засоби сталої реконструкції та шляхи їх впровадження у плани національного відновлення. Особливу увагу приділили проєктам, які підтримують декарбонізацію та децентралізацію енергетичної системи України.

За словами експертки, для реалізації проектів на місцях ще є багато перепон. Часто це бюрократія, складні процедури доступу до інформації і фінансів.

«Ще до війни містам і місцевим громадам було складно отримати доступ до даних про споживання енергії. Інколи місцеві громади не могли підрахувати, скільки газу вони споживають як громада, а потім зробити розрахунок, щоб зменшити своє споживання, зазначила Олена Павленко. – Для реалізації проєктів енергоефективності,  відновлюваної енергетики, енергетичного планування місцевим громадам і містам потрібні швидкі та легкі кредити, а ще простий доступ до інфраструктури банків. Щоб говорити про швидке відновлення України, ці перешкоди треба усунути».

Розвиток місцевої генерації, сховищ енергії, доступ до мереж вимагатиме більше прав для місцевих громад і міст. Тобто для місцевої децентралізації в енергетиці потрібно змінити енергетичне законодавство і регулювання.

«Підтримка гнучкого контакту та координації між центральною та місцевою владою необхіда, щоб вчасно реагувати на кризи та відповідно коригуватися. Це часто залишається проблемою, як було виявлено під час кількох інтерв’ю з місцевими громадами. Для такого контакту важливо надавати зворотній зв’язок для впровадження існуючого регулювання визначення потреб в його зміні чи коригуванні», підкреслила експертка.

Не менш важливою проблемою для майбутнього розвитку енергетичної системи країни залишається внутрішня міграція. Середня кількість людей, які залишили міста та громади, становить близько 30%. У деяких громадах на заході України приплив ВПО майже подвоїв населення, що призвело до збільшення споживання енергії. Водночас громади біля російського кордону страждають від значного виїзду людей.

З багатьох громад і міст пішли енергетики – натомість потрібно будувати нові потужності. Кваліфікований персонал часто ризикує потрапити на строкову службу – це обмежує можливість виконувати деякі кваліфіковані роботи: готуватись до зимового сезону, обслуговувати інженерні мережі, тощо. Усе це і не тільки потрібно буде враховувати під час відбудови країни. 

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні