Запрошуємо до обговорення тексту проєкту Національного плану з енергетики та клімату
Доступним до публічного обговорення став проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК), що оприлюднений на сайті Міністерства економіки України за посиланням. Публікації драфту передувала серія відкритих дискусій за участі представників державних та органів місцевого самоврядування, профільних громадських організацій, учасників енергетичних ринків тощо.
НПЕК є стратегічним документом, ключовою метою якого є узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку та відновлення економіки України. До його розробки долучився аналітичний центр DiXi Group.
Як договірна сторона Енергетичного Співтовариства, а також у рамках процесу набуття членства в ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання розробити НПЕК відповідно до вимог Регламенту (ЄС) 2018/1999.
“Подібні плани з енергетики та клімату – це вимога до всіх країн-членів ЄС та договірних сторін Енергетичного Співтовариства, а не лише для України. Розробка НПЕК та його подальша реалізація – одне із важливих завдань в процесі набуття нашою країною членства в Європейському Союзі. Цей План дає розуміння наших подальших заходів українським стейкхолдерам, партнерам та інвесторам. Реалізація НПЕК стане фундаментом для зеленого переходу і відкриває для нас значні бізнес-можливості, зокрема в енергетичному секторі, переробній промисловості, виробництві зеленої сталі та інших галузях”, – розповів про документ заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
До розробки проєкту документу долучився аналітичний центр DiXi Group.
“НПЕК є важливою нагодою узгодити підходи до енергетичної та кліматичної політики, а також розібратися в тих цілях і зобов’язаннях, які має Україна. Окрім того, це можливість для дуже предметної дискусії, яка б стосувалася не лише намірів, але й конкретних кроків, їх здійсненності, результативності і доцільності. НПЕК є спільною мовою країн ЄС в цілій низці політик, зокрема в енергетиці і довкіллі. Тому важливо сказати і наше слово, щоб бути зрозумілими і для себе, і для наших партнерів”, – зазначив віцепрезидент DiXi Group Антон Антоненко.
Із записами та презентаціями з попередніх публічних консультацій у рамках підготовки проєкту НПЕК можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3vSx5GU
Довідково: Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.