Захист, швидкість і фінанси – три ключові елементи підготовки до опалювального сезону
До такого висновку дійшли фахівці під час панелі “Зима близько. Що маємо на сьогодні та яким буде завтра?”, яку модерувала президентка DiXi Group Олена Павленко.
Дискусія об’єднала представників уряду, державних і приватних компаній, а також оператора системи передачі й експертної спільноти в межах заходу “Майбутнє української енергетики. Діалоги з NV”.
Генерації та імпорту, щоби цілком закрити наші потреби в електроенергії, нині гостро бракує, підкреслює Олена Павленко.
Утім, усі докладають зусиль, аби змінити цю ситуацію: триває активна кампанія з відбудови пошкоджених генерувальних потужностей і пошуку необхідного обладнання, щоби створити резервну генерацію.
“Усі гілки влади системно працюють над комплексним рішенням, – запевняє заступник міністра енергетики України, Микола Колісник. – Це також і протиповітряна оборона, без якої неважливо, що ми відбудуємо чи побудуємо, і гроші”.
“За підтримки Національного банку України й інших банків держава надала можливість простих технічних рішень, які гарантують енергонезалежність, тобто – відсутність знеструмлень. Їх можна реалізувати як для приватного, так і багатоповерхового будинку”, – переконує Микола Колісник.
Дмитро Сахарук, виконавчий директор компанії ДТЕК, стверджує: “Від Кабінету міністрів України й усіх учасників нашого відновлення чекаємо на швидкість. Її потрібно помножити на 100, тоді ми щось устигнемо в усіх без винятку відбудовних процесах”.
“НЕК “Укренерго” майже закінчив роботи щодо першої черги другого рівня захисту ключових елементів захисту своїх підстанцій, ось уже два тижні як працює над другою чергою, – зауважує член Наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко. – Це запорука того, що збережемо цілісну роботу енергетичної системи, адже за таких втрат генерації роль магістральної мережі різко зростає”.
Член Наглядової ради “Укренерго” акцентує: “Масове знищення генерувального обладнання не мине непомітно для споживача, та й відбудувати все не вдасться. Принаймні дві наступні зими точно житимемо в умовах певних обмежень, тож рівень енергонезалежності авжеж слід підвищувати, це є актуальним і лишатиметься таким”.
“Ми всі повинні вчитися дуже ощадливо ставитися до всіх ресурсів. І не лише енергетичних, як-от газу, електрики та води”, – закликає очільник “Укргазбанку”, Роман Малютін.
“Ощадливості потребує і такий невідновлювальний ресурс як час, – наголошує голова “Укргазбанку”. – Ми повинні використовувати його ще й вельми ефективно, оскільки завдяки цьому зможемо підготуватися до зими”.
“Вона буде складною. Покладаймося на себе, але знаймо, що сотні тисяч людей намагаються зробити все, щоби ми взимку мали змогу якомога більше користуватись електроенергією. Робімо це відповідально, тому ще наша спільна країна”, – підсумовує Олена Павленко.
А як до холодної пори року готуються співрозмовники президентки DiXi Group? Дізнаєтеся тут.