ЄЗК: партнерства для інновацій (інфографіка) | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
09.07.2021

ЄЗК: партнерства для інновацій

14 червня Єврокомісія запустила 11 нових партнерств, які діятимуть протягом 7 років у рамках програми Horizon Europe. 

Європейські партнерства об’єднують зусилля Єврокомісії та приватних та/або державних партнерів для вирішення найактуальніших проблем через реалізацію узгоджених досліджень та інновацій. Вони є ключовим інструментом реалізації програми Horizon Europe та сприяють досягненню пріоритетів ЄС.

Створені партнерські відносини завдяки інвестиціям у дослідження та інновації сприятимуть вирішенню сучасних викликів та виконанню цілей Європейського зеленого курсу, а також посилять конкурентоспроможність та технологічний суверенітет ЄС, створять робочі місця на шляху «зеленого» зростання.

Створені партнерства включають:

 • Партнерство EU Open Science Cloud спрямоване на розгортання та консолідацію до 2030 року відкритого, надійного віртуального середовища, яке дозволить 2 млн європейським дослідникам зберігати, обмінюватися та повторно використовувати дані з різних дисциплін та різних країн.
 • Партнерство з питань штучного інтелекту, даних та робототехніки сприятиме інноваціям, прийняттю та впровадженню інноваційних технологій.
 • Партнерство із фотоніки, або світлових технологій, прискорить інновації в цій галузі, допоможе підвищити конкурентоспроможність європейської економіки.
 • Партнерство з «чистої» сталі – низьковуглецевої металургії намагатиметься перетворити енергоємну металургійну промисловість на вуглецево-нейтральну, що, у свою чергу, слугуватиме каталізатором для інших секторів.
 • Партнерство Зроблено у Європісприятиме трансформації виробничого сектору за допомогою підходів сталого кліматично-нейтрального виробництва, застосовуючи принципи циркулярної економіки та спонукаючи до цифрової трансформації.
 • Партнерство Processes4Planet сприятиме екологічній трансформації у переробній галузі. Такі галузі як нафтохімія, виробництво цементу, алюмінію та паперу є енергоємними і потребуватимуть використання ВДЕ, «зеленого» водню, технологій уловлювання вуглецю та підходів до циркулярної економіки для досягнення кліматичної нейтральності.
 • Партнерство Built4People працюватиме над розвитком низьковуглецевих, енергетичних та енергоефективних будівель та інфраструктури задля сталого переходу.
 • Партнерство 2 Zero спрямоване на пришвидшення розвитку транспорту з нульовим рівнем викидів.
 • Партнерство з питань мобільності прискорить впровадження інтегрованих, інноваційних та автоматизованих технологій та послуг у сфері мобільності.
 • Партнерство для акумуляторів спрямоване на підтримку розвитку європейської екосистеми досліджень та інновацій, зміцнення лідерства ЄС у розробці та виробництві акумуляторів для стаціонарних та мобільних додатків.
 • Партнерство з водного транспорту із нульовими викидами має на меті усунути всі види забруднення довкілля, такі як парникові гази, забруднювачі повітря та води, від морського та річкового транспорту.

14 червня Рішенням Єврокомісії C (2021) 4113 були започатковані ці 11 партнерств і прийняті відповідні меморандуми про взаєморозуміння, а 23 червня відбулось підписання меморандумів.

Загальний бюджет партнерств складає 22 млрд євро, з яких понад 8 млрд євро надходитимуть в рамках Horizon Europe, решта – від партнерів із приватного сектору та урядів держав-членів ЄС. Таке фінансування дозволить партнерствам застосовувати інноваційні рішення у великих масштабах, наприклад, для скорочення викидів енергоємних галузей та у секторах, які складно декарбонізувати.

Ситуація в Україні

У липні 2015 року Україна стала асоційованим членом найбільшої Рамкової програми ЄС з фінансування науки та інновацій – Horizon 2020, що була розрахована на 2014-2020 роки. Українські науковці залучили на свої проєкти 43,95 млн євро в рамках Horizon 2020, що перевищує фінансовий внесок від України до загального бюджету програми за 2014-2020 рр. на 35 млн євро.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України передбачає приєднання України до рамкової програми ЄС Horizon Europe. Наразі тривають технічні консультації щодо приєднання до Horizon Europe, процедура приєднання запланована на осінь 2021. Для українських науковців діятимуть перехідні умови, тобто вони зможуть брати участь у конкурсах з початку офіційного запуску програми.

25 червня 2021 року в Україні відбувся інформаційний день Horizon Europe за сприяння Єврокомісії, що мав на меті підвищити обізнаність широкого кола зацікавлених сторін щодо можливостей участі у новій програмі.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні