Відбудова вимагатиме багаторівневого управління, із участю громадянського суспільства в моніторингу та прийнятті рішень
Відновлення України вимагатиме багаторівневого управління, де представники громадянського суспільства повинні бути включені в моніторинг та прийняття рішень. На цьому наголосив директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович під час виступу на AMBRELA DEVELOPMENT FORUM 2023, що відбувся 8 листопада у Братиславі, Словаччина, та онлайн.
«Разом з тим, громадянське суспільство має дбати про власний інституційний розвиток і пам’ятати, що воно не може замінити собою всі ролі та рішення, які мають приймати державні установи. Ми не можемо повністю замінити уряд, але нам потрібно працювати пліч-о-пліч, допомагати та підтримувати», – наголосив експерт під час панелі «Відбудова України та простір для громадянського суспільства».
Експерт відзначив, що відповідно до одного з нещодавніх опитувань, рівень довіри до організацій громадянського суспільства в Україні зріс від 47% напередодні повномасштабного вторгнення до більш ніж 60%.
«Люди загалом вважають, що побудова демократичної та процвітаючої України неможлива без участі організацій громадянського суспільства. І основним драйвером зростання такої довіри стала більш активна участь самих громадян, підтримка цими організаціями військових та місцевих ініціатив, пов’язаних із відновленням. Це, звичайно ж, призвело до появи нового покоління громадських організацій», – зазначив Роман Ніцович.
Другим чинником довіри, за його словами, стало зменшення впливу російської пропаганди, яка до повномасштабної війни викривлено описувала громадянське суспільство як “маріонеток”, що працюють на чужі інтереси тощо. Тепер цей чинник знизився.
«Третій фактор – це адаптація діяльності. Наприклад, наша організація продовжила підтримувати роботу над довгостроковою “зеленою” відбудовою України, наприклад працюючи над проєктом Національного плану з енергетики та клімату до 2030 року. Але зараз ми також є частиною Робочої групи при Міненерго з питань гуманітарної допомоги. Ми допомагаємо забезпечувати збалансований розподіл енергетичного обладнання найбільш постраждалим компаніям», – розповів директор з досліджень.
Крім того, DiXi Group активно виступає за посилення санкцій проти Росії та використання заморожених російських активів для компенсації збитків. А також організовує спеціальні заходи Energy4Victory для збору коштів, які спрямовують на потреби військових та медичні потреби.
«Ми продовжуємо нашу основну діяльність. Але змінюємося під вимоги часу», – резюмував Роман Ніцович.
Переглянути трансляцію за посиланням: https://bit.ly/3QAwFeQ