В Українському павільйоні на COP29 обговорили зусилля і плани країни зі скорочення метанових викидів | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
14.11.2024

В Українському павільйоні на COP29 обговорили зусилля і плани країни зі скорочення метанових викидів

13 листопада в рамках Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) під співорганізацією DiXi Group відбулася дискусія “Відстеження та скорочення викидів метану в Україні: політика та дії для досягнення цілі Global Methane Pledge”.

Відкриваючи захід, модератор дискусії, директор із досліджень DiXi Group Роман Ніцович, зазначив, що навіть під час війни Україна зосереджена на тому, щоби досягати кліматичних цілей.

Так, Україна є однією із 158 сторін, які долучилися до Глобального зобов’язання щодо метану (GMP) 2021 року під час кліматичних переговорів COP26 у Ґлазґо. Ця світова ініціатива має на меті вже до 2030-го скоротити метанові викиди на 30% від рівня 2020-го.

За словами заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторії Киреєвої, Глобальне зобов’язання є одним із найдієвіших способів загальмувати глобальну зміну клімату. Наша країна починає робити свій внесок: торік Уряд окреслив конкретні кроки для досягнення глобальних цілей. А DiXi Group зокрема допомагає, досліджуючи можливості зменшити викиди в нафтогазовому секторі.

Українські компанії також поступопо впроваджують найвищі стандарти із моніторинґу та звітності за стандартом OGMP 2.0 (Oil and Gas Methane Partnership), зокрема НАК “Нафтогаз Україна” та Оператор газотранспортної системи України.

“Робота, яку здійснюємо за сприяння DiXi Group і всіх партнерів, що допомогли організувати цей захід і залучити представників провідних галузевих компаній, є вкрай важливою не лише для нашої країни, а й для всього світу”, – наголосила заступниця Міністра.

Вона наголосила, що метан є одним із найсильніших парникових газів, і його вплив на зміну клімату в 80 разів потужніший, ніж вплив CO₂ у короткостроковій перспективі. “Скорочення викидів метану – це один із найефективніших способів уповільнити глобальне потепління”, – акцентувала Вікторія Киреєва

Голова Офісу стратегічних ініціатив Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Ден Дорнер запевнив, що знизити інтенсивність метанових викидів цілком під силу багатьом країнам, посилаючись на досвід тих, кому притаманні високі операційні стандарти й політики.

“Ми раді запропонувати Україні розбудову її потенціалу, політичну підтримку для уряду та скоординованого із промисловістю підходу щодо скорочення метанових викидів, – запевнив пан Дорнер. – Разом із міжнародними партнерами МЕА готове й далі сприяти урядовим і промисловим ініціативам і підтримувати вас на шляху до втілення енергетичних і кліматичних цілей”.

Україна може скористатися ресурсами міжнародних організацій, із-поміж яких старша радниця спецпредставника США з питань клімату Клер Ванґ виокремила три ключові. Це Коаліція “Клімат та чисте повітря”, Міжнародна обсерваторія викидів метану (IMEO), ініціатива Світового Банку зі зменшення метанових викидів через попутне спалювання (The Global Flaring and Methane Reduction Partnership).

“Спершу слід усвідомити й ідентифікувати, звідки надходять метанові викиди, часто це вже відомі операційні практики й особливості роботи інфраструктури”, – сказала Клер Ванґ.

Говорячи про вугільну галузь, координатор Net Zero World Initiative в Україні Назар Холод підкреслив: “Ми можемо припинити вугільний видобуток, але однаково матимемо метанові викиди закинутих і закритих шахт, тож потребуємо стратегії, яка фокусуватиметься і на них, а не лише на активних шахтах. Ми розробили методологію щодо вимірювання таких викидів, маємо надалі вдосконалити її, застосовуючи супутникові дані для моніторинґу та створити національний реєстр усіх вугільних шахт”.

Голова Наглядової ради “Нафтогазу” Ентоні Маріно присвятив свій виступ тому, яких зусиль докладає компанія задля скорочення викидів на шляху зеленої трансформації. 

Менеджер із послуг щодо енергетичного переходу Doris Group Бобі Чопра поділився попередніми результатами дослідження щодо метанових викидів у нафтогазовому секторі, яке DiXi Group здійснює за підтримки USAID.

“Маємо політичну підтримку як від Міністерства енергетики, так і від Міндовкілля, а це унікальна нагода для дій, – підсумовуючи, прокоментував важливість спільних зусиль для досягнення мети GMP Роман Ніцович. – Нарешті маємо інтегрований підхід, і це додає оптимізму щодо наших перспектив”.

Дискусію “Відстеження та скорочення викидів метану в Україні: політика та дії для досягнення цілі Global Methane Pledge” у межах COP29 організували DiXi Group і Net Zero World Initiative у співпраці з Міжнародним енергетичним агентством за підтримки Міністерства енергетики України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Переглянути дискусію можна за посиланням: https://youtu.be/UZAae0vvKTU?si=BdLNu-Luss8KsNwQ 

 

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні