Україні необхідна комплексна державна політика щодо викидів метану – DiXi Group | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Україні необхідна комплексна державна політика щодо викидів метану – DiXi Group
17.09.2021

Україні необхідна комплексна державна політика щодо викидів метану – DiXi Group

Онлайн-обговорення «Стратегія ЄС зі скорочення викидів метану: можливості для України» провів 17 вересня аналітичний центр DiXi Group. Під час заходу експерти та фахівці обговорили стратегію Європейського Союзу зі скорочення викидів метану, державну політику України щодо обліку його викидів та заходів з їх скорочення. Також розглянули проєкти зі скорочення викидів метану в енергетичному секторі.

Про очікувані зобов’язання світових лідерів щодо скорочення викидів метану на 30% до 2030 року нагадав на початку круглого столу директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович.

«Україні варто звіряти годинники з прогресивним світом і спільно працювати, як над кращим моніторингом, так і над конкретними політиками, заходами щодо скорочення викидів метану», – сказав він.

У рамках заходу аналітики презентували дослідження «Стратегія ЄС зі скорочення викидів метану: можливості для України». У документі розглянуті європейські новації щодо викидів метану, зроблений аналіз позицій стейкхолдерів та ситуації в Україні. Також надані рекомендації експертів щодо комплексної державної політики у цій сфері.

Експертки проєкту «Сприяння участі України у Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля»  Альона Корогод та Юлія Огаренко детально розглянули політики ЄС зі скорочення викидів метану  у різних секторах, зокрема  заходи зі скорочення викидів метану у секторі енергетики, та ситуацію в Україні.

За даним дослідження, найбільше викидів метану саме в енергетичному секторі – 66% від загального обсягу. Найбільшими джерелами викидів метану є видобуток вугілля, а також процеси виробництва, транспортування, зберігання, розподілу та споживання нафти та природного газу.

Окремо Юлія Огаренко відмітила розбіжності у даних між звітами Держстату та Національним кадастром викидів ПГ. Викиди метану від усіх джерел за даними державної статистики є у  шість разів меншими за оцінку викидів метану, наведену в Кадастрі. Це пов’язано з тим, що до статистики потрапляють лише дані підприємств, які перебувають на обліку природоохоронних органів.

«Отже, може мати місце свідоме заниження даних про викиди, оскільки метан є забруднюючою речовиною, за викиди якої передбачена сплата екологічного податку», – зробила припущення експертка.

Аналізуючи наявні політики, експерти констатували відсутність комплексної державної політики у цій сфері.

Олег Савицький, старший експерт зі скорочення забруднення повітря Команди підтримки реформ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, прокоментував наявні документи з  державної політика щодо обліку викидів метану та заходів з їх скорочення. Також він розповів про політики, що знаходяться на стадї розробки та погодження.

Досвідом та планами щодо конкретних проєктів зі скорочення викидів метану на енергетичних підприємствах поділились під час заходу Микита Слободян, начальник управління використання паливно-енергетичних ресурсів ОГТСУ та Дарина Кулага, начальниця відділу управління викидами НАК «Нафтогаз України».

Переглянути трансляцію заходу.

Захід організовано за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Матеріали заходу відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні