Україна потребує більше фінансових інструментів для місцевих рішень з енергоефективності та локальної генерації – Олена Павленко | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
26.05.2023

Україна потребує більше фінансових інструментів для місцевих рішень з енергоефективності та локальної генерації – Олена Павленко

24 травня Президент DiXi Group Grouр Олена Павленко взяла участь у дискусії «Будівництво для майбутнього: Зелений план Маршалла для України» Brussels Forum 2023.

Під час свого виступу вона зауважила, що у травні коаліція українських аналітичних центрів презентувала «Кулінарну книгу українського відновлення». Мета, яку заклали аналітики, готуючи документ – показати, що існують прості принципи, які працюють у різних секторах: як у кулінарії, так і в енергетиці. 

«Наприклад, принцип прозорої кухні підвищує довіру до кухарів, цей же принцип працює і у відбудові енергетичного сектору. Нова кухня базується на здоровій їжі, так само як відбудова в енергетиці має базуватися на чистому та відновлюваному виробництві електроенергії», – зазначила Олена Павленко.

За її словами, відбудова українського енергетичного сектору має бути адаптована до конкретного регіону чи міста, залежно від тих енергетичних ресурсів (сонця, вітру, води), які є навколо.

«Є ще один елемент на кухні, який необхідно враховувати, так само як і в енергетичному секторі. Це безпека і стабільність. Враховуючи фактор безпеки, будівництво резервної генерації обійдеться дорожче, ніж звичайна реконструкція. Але це буде хорошим полігоном для західних країн для посилення енергетичної безпеки своїх міст і регіонів, одночасно з «зеленою» трансформацією. 

Європейський план RePowerEU вимагає швидкої трансформації енергетичного сектору, і пошук рішень в українських містах може допомогти Європі знайти найкращі рішення в опаленні, балансуванні генерації енергії тощо», – наголосила вона. Попри те, що впродовж найближчих зим, під час раптових відключень електроенергії, Україна буде використовувати генератори, рішення щодо резервного плану у виробництві електроенергії уже обговорюються.

Очільниця DiXi Group резюмувала, що Україна потребує більше фінансових інструментів для місцевих рішень з енергоефективності та локальної генерації, «і це важливе завдання для міжнародних донорів і партнерів». Натомість завдання українського Уряду полягає у збереженні принципів децентралізації при відновленні, а також наданні можливості громадам і містам реалізовувати подібні проекти на місцях, щоб розбудовувати власну спроможність.

Переглянути запис форуму можна за посиланням: https://bit.ly/428Vt1d

Цьогоріч Німецький фонд Маршалла присвятив форум новому Атлантизму та формуванню поствоєнної міжнародної системи, для якої відновлення України в дусі сучасного Плану Маршалла буде ключовим елементом.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні