DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
27.10.2024

Україна може стати рішенням всередині ЄС, де вироблятимуть і постачатимуть технології для сталого розвитку

 

24-25 жовтня відбувається 4th International Sustainability Forum 2024. На ньому представники бізнесу, урядові структури, фінансовий сектор та громадськість обговорюють вимоги до України у процесі євроінтеграції, а також залучення інвестицій, зокрема, в зелену відбудову.  

Під час першої панелі: “Вступ України до ЄС – що потрібно для економічного зростання на засадах сталого розвитку”, перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев зауважив, що оскільки основою нашої відбудови будуть кошти західних партнерів, Україна має виконувати свої зобов’язання перед ними, а бізнес – відповідати критеріям. За його словами, відновлення України має бути поєднане зі сталим розвитком, до європейських цілей якого ми вже приєднались, ухваливши Національний план з енергетики та клімату (НПЕК).

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Вікторія Киреєва  додала, окрім НПЕК відповідний зв’язок зміцнюють й інші документи. Так, 8 жовтня Верховна рада України схвалила законопроєкт про основи кліматичної політики, згідно з яким зобов’язуємося досягти нульових викидів парникових газів до 2050-го. Також триває робота над національною низьковуглецевою стратегією до згаданого року.

В ході дискусії, президентка DiXi Group, Олена Павленко зазначила, що Україна може стати членом Європейського Союзу, де вироблятимуть і постачатимуть технології для сталого розвитку. 

“Ми маємо шість років, аби вже 2030-го Україна була в ЄС і не наздоганяла інші його держави, а на рівних співпрацювала з ними задля досягнення цілей сталого розвитку до 2050-го. Нам уже вдалося досягти певних результатів, наприклад, щодо законодавства, яке відповідає європейському. Навіть під час війни ми продовжували ухвалювати закони, спрямовані на синхронізацію з законодавством ЄС”, – наголосила президентка DiXi Group.

За її словами, відбудова нашої економіки має ґрунтуватися на зеленому переході. Може скластися хибне враження, начебто на відміну від проходження прийдешньої зими, це не є нагальною проблемою. Проте обидва окреслені виклики актуальні, не конфліктують, а навпаки – доповнюють одне одного.

“Є дієві ідеї, наприклад, застосування мережевої геотермальної енергії для опалення у США, проте вони дорогі, тож для того, щоби не використовувати кошти споживачів, маємо максимально залучати донорську допомогу. Також, для розбудови політики так званого “зеленого переходу”, треба не просто купувати сонячні панелі в Китаю, привозити їх сюди, а формувати всі частини ланцюга доданої вартості, щоб уже в Україні виробляти такі нові технології, від яких у майбутньому залежатиме світ”, – додала Олена Павленко.

 

Це також буде суттєвою допомогою для ЄС, що нині залежний від китайських технологій і активно шукає партнерів, аби переносити наявне виробництво та запускати нове для досягнення цілей сталого розвитку до 2050 року.

Президентка DiXi Group акцентувала на важливості регіонального компоненту, адже від готовності на рівні областей і громад реалізовувати відповідні проєкти та ідеї залежить успіх на загальнонаціональному рівні. DiXi Group вже працює із громадами,бачить їх ентузіазм та готовність рухатись уперед. Єдиним викликом лишається брак спроможності, яку нам всім треба допомагати розбудувати разом.

Учасники також обговорили важливість стандартів ESG, які, окрім своїх численних переваг, також відповідають нашим безпековим потребам, як-от переходу на місцеві та децентралізовані енергетичні ресурси. Це, на думку експертки, додасть стабільності економічному розвитку.

Міжнародні донори вже зацікавлені в партнерстві з українськими підприємцями.  

На чому ще акцентували увагу інші учасники дискусії, яку модерував президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, дивіться в трансляції першого дня 4-го Міжнародного форуму сталого розвитку, який за інформаційної підтримки DiXi Group організовує Асоціація експертів зі сталого розвитку, за посиланням.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні