Україна має значні перспективи посилити свою роль на енергетичній мапі світу – Олена Павленко під час Українського Газового Форуму | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Україна має значні перспективи посилити свою роль на енергетичній мапі світу – Олена Павленко під час Українського Газового Форуму
27.10.2023

Україна має значні перспективи посилити свою роль на енергетичній мапі світу – Олена Павленко під час Українського Газового Форуму

Яке місце посідає Україна на енергетичній мапі світу? Та що ми можемо йому запропонувати?

Про це дискутувала президентка DiXi Group Олена Павленко разом з іншими учасниками «Український Газовий Форум: Нова енергетична архітектура світу та Зелений перехід».

В ході виступу вона наголосила, що попри те, що зараз в ЄС газосховища заповнені, а ціни на ринку менш волантильні – європейські країни все ще можуть відчути ризики залежності від імпорту. 

Хоча країни ЄС переорієнтовують закупівлі газу на інші регіони, зокрема країни Африки, Росія має політичний вплив і там – і через приватні військові компанії, і через вплив на інформаційний простір. «Очікується, що частка країн регіону Африки в постачанні енергоресурсів буде зростати. Росія непрямо все ще може впливати на газопостачання до Європи, через тиск на політичні рішення у цих країнах», – додає експертка.

За її словами, існує ризик впливу росії на країни Центральної Азії, аби ускладнити постачання нафти і газу в Європу. Наприклад, через будівництво атомних станцій в Казахстані чи Киргизстані росія може поставити керівництво цих країн у залежність від виробництва електроенергії чи взагалі від безпеки цих станцій – повторити сценарій з Запорізькою АЕС в Україні. Для росії – це одна зі стратегій для політичного шантажу. Тому в цьому напрямку ЄС також має знайти рішення. 

«Ми як аналітичний центр будемо заохочувати ЄС до подальшого скорочення постачання російського газу, а також бути більш активними і взяти участь в економічних проєктах, проєктах з енергобезпеки Центральної Азії, особливо Казахстані, Азербайджані. Разом з ЄС, Україна також повинна стати більш активна в цьому регіоні,  а такожі працювати з Глобальним Півднем для боротьби з російським впливом», – наголосила президентка DiXi Group під час форуму.

За словами експертки, Україна зайняла чітку позицію не перебувати під впливом росії на відміну від багатьох країн у згаданих регіонах світу, та нині впроваджує Директиви ЄС на шляху до членства в союзі. Крім того, має можливість збільшити видобуток для імпорту газу в країни Європи і має газові сховища, які ЄС також може і вже почала використовувати. Тож перспективи України для посилення своєї ролі на енергетичній карті світу та посилення енергетичної безпеки ЄС значні і, перш за все, через збільшення співпраці в цьому секторі з європейськими країнами.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні