Україна має найбільшу м’яку силу у світі завдяки громадянському суспільству! - виступ Олени Павленко на URC 2022 у Лугано | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
05.07.2022

Україна має найбільшу м’яку силу у світі завдяки громадянському суспільству! – виступ Олени Павленко на URC 2022 у Лугано


4-5 липня в Лугано (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC 2022), під час якої обговорили плани повоєнної відбудови України, представили інвестиційні проєкти.

На зустрічі зібрались представники 40 держав та 20 міжнародних організацій, усі основні потенційні донори фонду відновлення України, представники найвищів рівнів української влади та громадського сектору.

Відкриваючи захід, членкиня Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та президент DiXi Group Олена Павленко зазначила: “Платформа громадянського суспільства об’єднує близько 200 українських громадських організацій – НГО, профспілок та об’єднань роботодавців. З багатьма іншими коаліціями, мережами та асоціаціями, представленими сьогодні, ми є голосом мільйонів українців, які вже допомагають Україні – як волонтери та громадські активісти, які жертвують на армію, консультують уряд, відстоюють українську позицію за кордоном і борються з Росією на фронті інформаційної битви”.

З таким унікальним місцем НГО повинні мати як права, так і обов’язки, вважає вона. Зокрема громадянське суспільство має брати участь у розробці національних і регіональних стратегій і планів разом з урядом і європейськими партнерами.

“Я можу навести приклад впроваджен стандартів ня EITI, коли є багатостороння група, яка складається з уряду, бізнесу та громадських організацій, і ми працюємо разом. Завдяки такій співпраці Україна зараз є однією з найкращих країн EITI у світі”, – відмітила вона.

Незалежні громадські організації мають брати участь у процесі відбудови не лише як запрошені гості, а як повноправна сторона діалогу. Тому що у них є перевага – можливість швидко вчитися і надавати креативні рішення. Саме тому, переконана Павленко, важливим є залучення громадських організацій до розробки Національного плану відновлення. Організації громадянського суспільства мають працювати над Планом на всіх етапах його розробки та доопрацювання.

“Що стосується обов’язків, то ми маємо переконатися, що наша робота є професійною. Бути професіоналом означає мати достатньо знань, щоб надавати якісний аналіз, інноваційні підходи та рекомендації уряду”, – зазначила О.Павленко.

“Україна має найбільшу м’яку силу у світі, завдяки громадянському суспільству. Ми є суспільством мереж, де горизонтальне спілкування між людьми є важливим. Це допомагає нам створювати ефективні волонтерські рухи, організовувати громадський спротив. Це частина відповіді, чому Україна залишається такою стійкою, незважаючи на 400 років боротьби із Росією, – вважає Олена Павленко. – Сьогодні наша мережа має створити той ґрунт, який допоможе Україні залишатися стійкою та сильною у віках. Я впевнена, що ми зможемо це зробити”.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні