Участь громадянського суспільства у “зеленій” відбудові України є вкрай важливою | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
01.08.2022

Участь громадянського суспільства у “зеленій” відбудові України є вкрай важливою 

У міжнародній конференції щодо надання допомоги Україні, її відбудови та європейської перспективи взяла участь експертка проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» Зоряна Козак.

Захід проводив Європейський соціально-економічний комітетом ЄС (EESC) 19 липня у Кракові. Конференція об’єднала близько 200 учасників – високопосадовців та представників неурядових організацій ЄС, Польщі та України.

«Відбудова України, – заявила Кріста Швенг, президентка EESC, – має призвести до розвитку міцнішого громадянського суспільства та нової економіки, заснованої на новітніх зелених і цифрових технологіях. Як EESC ми налаштовані на посилення співпраці та обміну з українськими громадськими організаціями».

Експертка проекту та старша аналітикиня РАЦ «Суспільство і довкілля» Зоряна Козак наголосила під час виступу на важливості участі громадського сектору у повоєнній відбудові України. «Громадянське суспільство – це той цементуючий елемент, який може згуртувати різних стейкхолдерів, відновити чи встановити зв’язки між ними, зокрема між державою, місцевим самоврядуванням, бізнесом і звичайними громадянами», – сказала вона.

Такаж експертка розповіла про актуальні проблеми неурядових організацій в Україні. «Громадянське суспільство України є сильним, але воно – живий організм, який також зазнав впливу та руйнування від війни РФ. Потрібні спеціальні програми підтримки неурядових організацій, – вважає вона. – Варто, щоб така підтримка була системною та негайною».

Підхід до відновлення може бути амбітним та прагматичним. За словами Зоряни Козак, амбітність полягає у визначенні зеленого розвитку як центрального елементу повоєнного відновлення, а прагматичний підхід повинен містити так звані «червоні лінії», впровадження яких є життєво необхідним для сталого та зеленого відновлення України в майбутньому.

«У довгостроковій перспективі зелене відновлення слід розглядати не як бажану «опцію», а як економічну необхідність глибокої трансформації України на шляху до зеленої та кліматично нейтральної економіки», – додала експертка. 

Відеозапис конференції доступний за посиланням: https://bit.ly/3voljks 

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Проект реалізується консорціумом громадських організацій: “DiXi Group” (координатор), Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА”, “ПЛАТО”.

Її зміст є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП”  і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні