У Варшаві обговорили важливість підтримки енергетичної системи України для подальшої декарбонізації | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
24.10.2022

У Варшаві обговорили важливість підтримки енергетичної системи України для подальшої декарбонізації

Забезпечення безпеки критичної інфраструктури України є пріоритетом для подальшої декарбонізації сектору. Ця тема, а також питання “зеленої” відбудови були обговорені на конференції «Україна у фокусі» 17-18 жовтня у Варшаві, організованій польським офісом Фонду Ф. Бьолля, участь у якій взяли представники DiXi Group віце-президент Антон Антоненко та менеджер із організації консультативних послуг у сфері сталого розвитку Ольга Полуніна.

Росія розгортала війну в енергетичній сфері проти України протягом довгих років – на цьому наголосив Антон Антоненко під час свого виступу на конференції. Зокрема, він нагадав про газові війни 2006 та 2009 років, окупацію вугільних шахт, кампанії з дезінформації щодо атомної енергетики та протидію диверсифікації палива, а також нещодавні дії проти енергетичної інфраструктури, а також відновлюваної генерації.

“Росія цілиться у всі енергоресурси, а також в засоби їх доставки. Тому наша стійкість як країни в диверсифікації та гнучкості”, – зазначив він.

Відеозапис виступу А. Антоненко

Тим часом розмір прямих та непрямих втрат енергетичного сектору України від російської агресії станом на 5 вересня вже складає 13,4 млрд доларів (дані Київської школи економіки). Про це повідомила Ольга Полуніна під час свого виступу на панельній дискусії «Відновлення України: зелена та інклюзивна інфраструктура». Вона відмітила, що для забезпечення сталого розвитку важлива диверсифікація поставок та перехід на енергоефективні та зелені технології. Ключовими основами для забезпечення енергетичної незалежності України, на її думку, є безпека, захист, диверсифікація та декарбонізація.

“Україна має напрацьовану нормативно-правовому базу для розвитку біометанових технологій, разом із тим, практична реалізація таких проєктів поки що на паузі через невизначеність під час війни”, – додала експертка.

Під час заходу також обговорювали питання сталості та енергетичної стійкості українських громад, і перебіг процесу підготовки Плану відновлення України. Сторони обмінялися думками щодо організаційних аспектів підготовки Плану, залучення громадськості до напрацювання його змісту та визначили, що важливими прогалинами залишається відсутність комплексного підходу та прозорість окремих процесів підготовки Плану.

Публікація підготовлена за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні