«У нас є багато тем для співпраці», – Олена Павленко з Форуму Східного Партнерства
Представники DiXi Group взяли участь у щорічній Асамблеї Форуму Східного партнерства серед представників громадянського суспільства.
Учасники Форуму, що проходив 4-6 грудня у Брюсселі, напрацьовували рекомендації для оновленої політики сусідства між ЄС та країнами Східного партнерства, обговорювали плани співпраці між громадськими організаціями на наступні кілька років. У рамках Форуму відбулись також численні тематичні обговорення, дискусії, двосторонні зустрічі та консультації.
Президент DiXi Group Олена Павленко брала участь в Асамблеї як член Робочої групи 3 Форуму «Енергетика, транспорт та довкілля». У рамках засідання Робочої групи учасники напрацювали спільні пріоритети діяльності та можливі теми для майбутньої співпраці на наступні кілька років. У сфері енергетики таких пріоритетів, що відповідають напрямкам діяльності DiXi Group, – чимало. Зокрема, це посилення прозорості видобувного сектору, імплементація європейського законодавства у сфері енергетики, увага до енергетичної безпеки країн-членів Східного партнерства.
Під час засідання було також поширено річний аналітичний звіт коаліції «Енергетичні реформи» щодо моніторингу імплементації Угоди про Асоціацію в сфері енергетики, підготовлений за підтримки ЄС.
«У шести країн-членів Східного партнерства є багато спільних тем для співпраці. Для всіх нас важливими є доступність інформації про стан в енергетичному секторі, перехід до використання «чистих» джерел енергії, посилення енергетичної безпеки. Одночасно, країни-сусіди, що підписали Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, задекларували додатково амбітні плани і цілі для інтеграції з Європейським Союзом. Громадськість цих країн абсолютно підтримує таку ініціативу і готова допомагати в інтеграції енергетичних секторів», – підкреслила Олена Павленко. Східне партнерство ставить за мету наблизити шість східних сусідів – Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну – до ЄС. Щорічно Форум Східного партнерства збирає понад 200 представників громадянського суспільства, зацікавлених сторін та ключових осіб, які приймають рішення.