ТОП від Energy Map за 2022 рік | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
25.01.2023

ТОП від Energy Map за 2022 рік

Energy Map – наразі є найбільшою базою офіційних даних про всі сектори енергетики України. 

Станом на кінець 2022 року команді порталу map.ua-energy.org вдалось зібрати в одному місці понад 370 унікальних датасетів від 28 українських та 6 європейських розпорядників даних. Усі дані відповідають найвищим критеріям якості: машиночитні, структуровані, охоплюють максимально доступний період часу та мають детальні метадані.


Найпопулярніші завантаження

Найбільший інтерес серед даних Energy Map становить інформація щодо роботи електричної та газової мереж: виробництво, імпорт та експорт, перетоки електроенергії, надходження газу від видобувників та з суміжних ГТС, транзит, запаси в газосховищах. Незмінно серед найпопулярніших даних – інформація щодо торгівлі на організованих сегментах ринку електроенергії (РДН, ВДР), результати біржової торгівлі енергоресурсами. Крім того, інтерес серед користувачів становить загальна інформація про тарифи на передачу та розподіл ресурсів, “зелених” тарифів, споживання та втрат електроенергії та тепла.

ТОП-15 ресурсів, що завантажували користувачі сервісу

Назва ресурсу
1Імпорт та експорт електроенергії погодинно
2Погодинний баланс потужності ОЕС України
3Індекси РДН України та сусідніх країн
4Результати торгів на РДН / ВДР
5Структура продажу та купівлі електроенергії на РДН / ВДР
6Встановлена електрична потужність у розрізі генерації
7Запаси газу в європейських ПСГ
8Виробництво “зеленої” енергії у розрізі об’єктів та розмір “зелених” тарифів
9Рівень оплати за вироблену “зелену” електроенергію
10Імпорт природного газу з ЄС, дані ОГТСУ
11Видобуток природного газу, дані ОГТСУ
12Біржові котирування цін на електроенергію
13Відпуск та втрати теплової енергії у розрізі об’єктів генерації
14Фізичні потоки газу в українській ГТС
15Транскордонні фізичні перетоки електроенергії


Дані яких розпорядників завантажували користувачі з початку війни


Користувачі сервісу

¾ завантажень у 2022 році припали на україномовні дані, ¼ – на англомовні. Через ракетний терор енергетичної інфраструктури України, інтерес до даних англійською восени почав зростати і частка завантажень сягнула 51% у грудні. 

Серед зареєстрованих користувачів англомовної версії сервісу – юзери з США, Німеччини, Франції, Великобританії, Польщі, Італії, ОАЕ, Нідерландів, Ірландії, Румунії, Іспанії, Японії, Туреччини, Литви, а також представники Європейської Комісії та ЄС

Серед корпоративних українських користувачів порталу:

  • учасники ринків електроенергії та природного газу (Укренерго, НКРЕКП, Оператор ринку, Енергоатом, ДТЕК, Нафтогаз, Укргазвидобування, Донбасенерго, виробники з ВДЕ, постачальники електроенергії та природного газу, оператори систем розподілу);
  • асоціації, консалтингові та аналітичні центри (Асоціація постачальників енергоресурсів, Центр екологічних ініціатив “Екодія”, SaveDnipro, Інститут проблем моделювання в енергетиці, BRDO, UkraineInvest);
  • медіа (Слово і Діло, ExPro, Ecosap);
  • банківські установи (Таскомбанк, АЛЬФА-БАНК, МТБ БАНК, ПУМБ);
  • освітні інституції (Kyiv School of Economics, КНУ ім Т. Шевченка, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний університет водного господарства та природокористування).

Серед корпоративних іноземних користувачів:

  • учасники ринків електроенергії та природного газу (Polskie Sieci Elektroenergetyczne, виробники електроенергії, видобувники природного газу та нафти, постачальники електроенергії та природного газу);
  • асоціації та аналітичні центри (Japan International Cooperation Agency, International Energy Agency, Ember, Forum Energii, Polish Institute of International Affairs, Another-day);
  • медіа (Sky News, Agence France-Presse, DPG Media Group, Le Grand Continent);
  • банківські установи (ING, Narodowy Bank Polski);
  • освітні та дослідницькі інституції (Munich University of Applied Sciences, National Renewable Energy Laboratory, Pacific Northwest National Laboratory).


Архівні дані – збережені

Із введенням воєнного стану через повномасштабне вторгнення росії, частина розпорядників повністю видалили дані з відкритого доступу, в тому числі й історичні. Фактично, наразі вся історична статистика у доступі лише на порталі Energy Map. Понад 40% завантажень даних від початку вторгнення рф припало саме на дані, які українські розпорядники не оновлюють та/або повністю видалили зі своїх офіційних веб-сайтів після 24 лютого.

Робота веб-сайту стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За зміст інформації несе виключну відповідальність DiXi Group, він не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні