ТОП-5 питань користувачів “Енергетики онлайн” | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
02.08.2022

ТОП-5 питань користувачів “Енергетики онлайн”

Команда DiXi Group підготувала відповіді на найпоширеніші питання користувачів додатка “Енергетика онлайн”

ТОП-5 питань користувачів “Енергетики онлайн”

1. Перевели до іншого постачальника. Чому з’явилась заборгованість, якої не було?


“Твій газзбут” та “Одесагаз-Постачання”, які не змогли в травні законтрактувати газ, втратили 8,8 млн побутових клієнтів, але продовжили нараховувати платіжки за цей місяць. Якщо заборгованість з’явилася починаючи з травня, радимо написати заяву на перерахунок платіжки до старого постачальника, додавши копію рахунку, а також – подати скаргу до НКРЕКП на дії колишнього постачальника.

 

2. Перевели до іншого постачальника. Як сплатити стару заборгованість?


Якщо у вас є заборгованість за спожитий газ до 1 травня 2022 року, її необхідно сплатити протягом десяти робочих днів з дня виставлення останнього рахунку попереднім постачальником. На виставлення такого рахунку постачальник має шість тижнів від моменту завершення надання послуг.

Якщо ви не маєте можливості сплатити борг, – радимо звернутися до компанії із проханням скласти і затвердити з вами графік погашення заборгованості. Зазначимо, що протягом воєнного стану в Україні забороняється відключення газу населенню у разі несплати або сплати не в повному обсязі (регулюється постановою КМУ від 5 березня 2022 р. № 206).

 

3. В помешканні ніхто не проживає, чому приходять платіжки?

У споживача є дві газові платіжки: одна за постачання, інша за  розподіл (доставку) природного газу. 

Сплачувати платіжку за розподіл (доставку) газу необхідно незалежно від того, чи фактино ви зараз проживаєте у квартирі. Плата за розподіл використовується на обслуговування та утримання газових мереж, роботу аварійно-диспетчерської служби, оплату праці фахівців, які щодня підтримують роботу газопроводів на належному рівні. Під час воєнного стану від оплати цього рахунку звільняються лише ті, хто втратив цілодобовий доступ до газорозподільної системи внаслідок пошкодження мереж, об’єкту газоспоживання або внутрішньобудинкової системи газопостачання.

Рахунок за постачання газу формується на підставі показників лічильника, які ви передаєте Оператору ГРМ за підсумками місяця, або за розрахунковим середньомісячним  споживанням, коли ви не передаєте показників. У випадку, якщо ви не проживаєте в помешканні, радимо дублювати попередні показники лічильника Оператору ГРМ щомісяця,  з різницею в нуль куб.м. Якщо у вас немає індивідуального газового лічильника і ви не проживаєте в квартирі понад 30 днів, варто звернутися до оператора ГРМ та постачальника для здійснення перерахунку.


4. Нарахована сума до сплати не відповідає показникам лічильника…


Якщо ваше помешкання знаходиться в зоні бойових дій, де оператор ГРМ (облгаз) тимчасово призупинив прийом показників лічильника – платіжки якийсь час вам нараховуватимуть за середнім споживанням. При цьому ви можете сплачути за послуги на основі фактичних показників.

Радимо після відновлення роботи онлайн-кабінетів, кол-центрів, чат-ботів та меседжерів для передачі показників лічильника обов’язково передати компанії актуальні показники. На основі цих даних оператор ГРМ зможе уточнити обсяги, а постачальник – виправити суму до сплати. 

Нагадаємо, передавати показники потрібно до 5 числа наступного місяця за місяцем постачання. 

 

5. Чому не приходять платіжки за газ?
 

Багатьом українцям не прийшли паперові платіжки за газ. Серед причин – бойові дії у вашому регіоні або зміна постачальника на ГК “НАК Нафтогаз України”. В останньому випадку компанія технічно не встигає впоратися зі значною кількістю нових клієнтів, тому затримує відправку паперових рахунків.

Найкращим виходом із ситуації зараз є використання онлайн-кабінетів для контролю за нарахуваннями. В особистому кабінеті представлена вся інформація про умови тарифного плану, стан рахунку та є можливість сплатити за газ онлайн. Найчастіше для реєстрації в онлайн-кабінеті потрібен номер особового рахунку (дев’ять цифр). 

Для клієнтів ГК “НАК Нафтогаз України”, зареєструватися в особистому кабінеті потрібно на порталі MyGasUa. З’ясувати номер рахунку можна в чат-ботах GasUa у Telegram або Viber, NaftogasGasSupply у месенджері Facebook або в контакт-центрі ГК “Нафтогаз України”. Дізнатися детальну інформацію про те, як отримати та сплатити рахунок за газ новим клієнтам “Нафтогазу” також можна за посиланням.

Нагадаємо, мобільний додаток «Енергетика Онлайн» створений для покращення взаємодії органів влади, ліцензіатів НКРЕКП та споживачів енергоресурсів.

Порядок розгляду скарг, поданих через мобільний додаток регулюється відповідно до вимог Закону «Про звернення громадян», а також Листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та  комунальних послуг (НКРЕКП) від 11.03.2019 №2612/15/7-19.

Технічну підтримку додатку забезпечує ГО «ДІКСІ ГРУП» в рамках проекту USAID «Прозорість енергетичного сектору».

За зміст інформації несе виключну відповідальність ГО «ДІКСІ ГРУП», він не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні