Стратегічний порядок денний ЄС на 2024-2029 роки | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
10.07.2024

Стратегічний порядок денний ЄС на 2024-2029 роки


Європейська Рада
Стратегічний порядок денний на 2024-2029 роки. Документ, схвалюється найвищим політичним органом ЄС кожні 5 років. Він визначає пріоритети на наступний інституційний період та забезпечує неперервність стратегічних зусиль.

Затверджений Стратегічний порядок денний визначає три групи пріоритетів:

  • Вільна і демократична Європа;
  • Сильна та безпечна Європа;
  • Процвітаюча та конкурентоспроможна Європа.

Війна рф проти України в Документі розглядається як атака на вільну і демократичну Європу, а підтримка нашої країни –  один із пріоритетів ЄС.

Екологічні групи в ЄС були стурбовані тим, що проєкт Стратегічного порядку денного не містив згадок про клімат та довкілля. В результаті зусиль громадськості фінальний текст містить положення про «потрійну кризу» (клімат, втрата біорізноманіття та забруднення довкілля), потребу захищати природу. Водночас, у документі також йдеться про можливі заходи з дерегуляції у наступні роки для полегшення розвитку бізнес-сектору.

Плани ЄС в енергетичному секторі і надалі спрямовані на досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року та підвищення енергетичного суверенітету. Стратегічний порядок денний передбачає побудову всебічного Енергетичного Союзу для забезпечення достатнього, доступного та чистого енергопостачання.

ЄС має намір прискорити енергетичний перехід шляхом амбітної електрифікації та впровадження технологій з нульовими та низькими викидами вуглецю. Зазначається, що заради цього значні інвестиції будуть спрямовані в розбудову енергетичних мереж, технологій зберігання та міжмережевих сполучень. Крім того, ЄС планує наростити виробничі потужності для технологій з нульовими викидами, формуючи більш сприятливе середовище для зелених інновацій.

У прагненні до циркулярної та ресурсоефективної економіки ЄС стимулюватиме розвиток чистих технологій, використання переваг біоекономіки, та сприятиме чистій та смарт-мобільності з необхідною інфраструктурою. Як зазначається, такий підхід має збільшити реальні доходи та купівельну спроможність, тим самим покращуючи рівень життя громадян ЄС.

 

​​Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу  у межах проєкту “Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу”. Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій: “DiXi Group” (координатор), Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА”, “ПЛАТО”.

Її зміст є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП”  і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні