Робота зацікавлених сторін залишається ключем для реальних швидких реформ в енергетиці в Україні
Прогрес України в реалізації Договору про заснування Енергетичного співтовариства було обговорено 16 листопада 2015 року фахівцями Секретаріату Енергетичного співтовариства і Української коаліції з енергетичних реформ.
Коаліція з енергетичних реформ представила нове дослідження «Україна і Енергетичне Співтовариство: На шляху реформ”, що описує процеси, що відбулися протягом 2015 року. Українські експерти та їхні колеги з Енергетичного співтовариства поділилися своїми думками про прогрес у кожному напрямку політики, передбаченої Договором і плановані спільні підходи до майбутньої діяльності.
Янез Копач, директор секретаріату Енергетичного співтовариства, зауважив: “Для досягнення успішного впровадження і здійснення реформ в енергетичному секторі України, важливо, щоб всі зацікавлені сторони брали участь у процесі і створили право власності на шляху прийнятих реформ. Ми будемо раді узгодити наші зусилля в зміні енергетичного майбутнього України”.
Олена Павленко, президент аналітичного центру DiXi Group зазначила: “Ми визначили три основні чинники, що повинні прискорити реформи в енергетичному секторі: це співпраця на «чемпіонів» в уряді і парламенті, враховуючи вимоги організацій-донорів, що забезпечать фінансову підтримку і участь секретаріату Енергетичного співтовариства в розробці законодавства, – сказала Олена Павленко. – Пріоритетом є збереження швидкості проведення реформ та розвиток всіх чинників, які мають позитивний вплив: таким чином нам вдасться ідентифікувати нових «лідерів» та поліпшити їхню комунікацію “.
Це вже п’ята доповідь, представлена Dixi Group і Українським експертним співтовариством до Енергетичного співтовариства. Сторони домовилися розширювати співпрацю для просування реформ в енергетичному секторі в Україні, поєднавши зусилля для ефективного діалогу зацікавлених сторін і поліпшення комунікації в контексті реформ, так як все більше кроків повинно бути зроблено в напрямку встановлення загальних європейських правил на українських енергетичних ринках.
Коаліція енергетичних реформ була створена провідними українськими аналітичними центрами і цивільними експертів в галузі енергетики та навколишнього середовища. Група спрямовує свою діяльність на контроль за виконанням зобов’язань України в Енергетичному співтоваристві, розвиток політичного діалогу з основними зацікавленими сторонами, а також сприяння проведенню реформ. Діяльність групи координується аналітичним центром Dixi Group.Доповідь та її презентація презентація були представлені в рамках проекту «Покращення здійснення зобов’язань України в рамках Енергетичного співтовариства шляхом підвищення впливу громадянського суспільства», що реалізується ГО Dixi Group спільно з Ресурсним та аналітичним центром “Суспільство і довкілля» за підтримки Європейський союз і Міжнародний фонд Відродження.