Прозорість є єдиним антидотом від корупції | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Прозорість є єдиним антидотом від корупції
28.01.2023

Прозорість є єдиним антидотом від корупції

27 січня DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Publish What You Pay (PWYP) провела конференцію «Прозорість як запорука стійкості: успішний досвід і вивчені уроки».

Під час заходу учасники обговорювали як Ініціатива прозорості видобувних галузей впроваджувалася в умовах війни, а також досвід України та інших країн у відкритті контрактів і рекомендації для нових членів ІПВГ.

Під час заходу Андрій Кітура, старший консультант, представник компанії-незалежного адміністратора Ernst & Young, зазначив, що видобувні галузі відіграють значно більшу роль для економіки України, ніж уся енергетика та ЖКГ: як в аспекті внеску в ВВП, так і у вартості виробленої продукції/наданих послуг.

Андрій Кітура, старший консультант, представник компанії-незалежного адміністратора
Ernst & Young

Він додав, що попри обмеження щодо збору, розкриття та відображення певної облікової та статистичної інформації через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, звіти про платежі на користь держави подали 27 із 57 великих видобувних компаній. Ще про одну компанію дані були надані в межах консолідованого звіту її материнської компанії.

Ольга Полуніна, менеджер сталого розвитку в DiXi Group

У свою чергу Ольга Полуніна, менеджер сталого розвитку в DiXi Group, серед перших кроків, які варто реалізувати в напрямку відкриття контрактів, назвала наступні:

  • Часткове розкриття договорів (як це зробила Україна, спочатку оприлюднивши ключові положення), або затвердження моделі УРП/концесійного договору, або публікація договорів «видобувної компанії, яка підтримує стандарти прозорості» (наприклад, державної компанії або однієї з приватних компаній);
  • Важливість створення позитивного прецеденту, який продемонструє що розкриття контракту не завдає шкоди інтересам видобувної промисловості. У випадку України це мало позитивний ефект, після якого далі вже було набагато легше вести адвокаційну діяльність в напрямку розкриття контрактів.

Під час свого виступу Едвін Іхуорія, виконавчий директор Publish What You Pay, зазначив, що PWYP пишається тим, що робить Україна в напрямку відкритих контрактів: «Законодавство України і те, що вона робить в напрямку відкриття контрактів – це один із найкращих прикладів у світі. Ми дійсно пишаємось тим, що  робить громадянське суспільство та уряд в цьому напрямку. Загалом, прозорість – це єдиний антидот від корупції».

Захід відбудеться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Publish What You Pay (проєкт «Посилення умов для відкриття контрактів у видобувних галузях в Євразії через посилення співпраці між ОГС у регіоні»).

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні