Проєкт НПЕК презентували Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП
29 травня проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) презентували членам Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
У зустрічі із парламентарями взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Заступник Міністра підкреслив, що НПЕК є стратегічним документом, для успішної реалізації якого потрібна координація всіх гілок влади.
“Цілі, які представлені в НПЕК, Україна має досягнути до 2030 року. Це або міжнародні зобов’язання України, такі як Паризька кліматична угода чи Угода про Асоціацію з ЄС, або цілі, затверджені урядом у стратегічних документах. Національний план формує бачення, як буде виглядати картина майбутнього, враховуючи всі зобов’язання у різних секторах”, – розповів парламентарям про НПЕК Олексій Соболев.
Також під час зустрічі команда експертів познайомила народних депутатів з процесом розробки, узагальненими принципами та завданнями, що передбачені в НПЕК.
Зокрема, Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group, презентував структуру Плану, основні засади для розробки Плану, а також політики та цілі розділу “Енергетична безпека”.
“На відміну від планів інших країн, НПЕК містить суттєву частину політик, спрямовану на захист і забезпечення стійкості об’єктів критичної інфраструктури як тих, що визначені відповідним законом про критичну інфраструктуру, так і нових, які з’явилися за останні 2 роки”, – зазначив Роман Ніцович.
Богдан Серебренніков, заступник директора з досліджень DiXi Group та автор розділу “Внутрішній ринок – електроенергія” НПЕК, представив народним депутатам напрацювання свого розділу, а також політики й цілі, які він охоплює.
“Ключовим, на наш погляд, буде забезпечення реальної незалежності НКРЕКП. Це вимагатиме певних законодавчих змін, щоб Регулятор міг здійснювати ефективну функцію ринкового нагляду і також реагувати на можливі випадки недобросовісної поведінки учасників ринку” – акцентував експерт.
Члени Комітету з питань енергетики та ЖКП наголосили на необхідності моніторингу за виконанням Плану, щоб забезпечити його реалізацію згідно з визначеними цілями та термінами. Депутати також підкреслили важливість свого залучення до процесу імплементації НПЕК, оскільки це дозволить їм активно брати участь у вирішенні питань та викликів, що можуть виникати під час впровадження Плану. Такий підхід, на їхню думку, сприятиме більш ефективній та прозорій реалізації НПЕК.
Нагадуємо, що ознайомитись з проєктом НПЕК можна тут
Довідково:
Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.