Президент DiXi Group взяла участь у Київському безпековому форумі
Про антикризові дії у сфері енергетики України говорила у своєму виступі президент DiXi Group Олена Павленко під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, яка відбулася 10 квітня.
“За результатами обговорення ОПЕК+, навряд чи можна сказати, що ціни на нафту і на газ найближчим часом будуть сильно рости. Вони будуть залишатись низькими, у той час як Росія планувала 2020 рік з цінами на нафту і на газ значно вищими”, – сказала О. Павленко.
За її оцінкою, Росія докладатиме зусиль щодо скасування санкцій, які були запроваджені через війну з Україною та захоплення Криму — особливо ці спроби будуть помітні у другому півріччі поточного року.
“Ми бачимо ці спроби уже. Знаменита спроба ухвалити декларацію солідарності чи гумконвої, які Росія намагається постачати країнам ЄС. Ці спроби будуть наростати, оскільки у другій половині 2020 року головування у ЄС переходить до Німеччини. Ми знаємо, які гарні відносини Росія має з великим німецьким бізнесом”, – зазначила експерт під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.
Низькі ціни на нафту – це прекрасна нагода почати формувати запаси, зазначила експерт. Для України це не лише питання енергетичної безпеки, але й питання виконання Угоди про асоціацію. Є директива ЄС, яка вимагає від України створювати запаси нафти.
За її словами, в Україні був розроблений відповідний законопроєкт, однак протягом 2-3 років в уряді не відбувається жодних зрушень щодо його схвалення.
“Як на мене, зараз – чудова нагода підняти законопроєкт і ухвалити”, – відзначила О. Павленко.
Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна має до 1 січня 2023 року створити підтримувані запаси нафти і нафтопродуктів. Головним виконавцем у впровадженні реформи щодо формування стратегічних запасів нафти та нафтопродуктів є Держрезерв.