Президент DiХi Group: Україна має стимулювати ВДЕ не «зеленими» тарифами | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
30.04.2021

Президент DiХi Group: Україна має стимулювати ВДЕ не «зеленими» тарифами

Аби Україна змогла виконати свої зобов’язання та реалізувати амбіції в рамках “зеленого” курсу, необхідно знайти рішення для проблемних питань, які на сьогодні створили перекоси та невизначеність у розвитку ВДЕ та в економіці в цілому. Зокрема, необхідно знайти заміну “зеленим” тарифам як стимулюючому механізму для ВДЕ. Про це під час дискусії “Європейський зелений курс: можливі флагманські ініціативи для ЄС та України” заявила президент DiXi Group Олена Павленко.
Під час заходу, організованого 29 квітня ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», обговорювали можливі напрямки співпраці та потенційні флагманські ініціативи між Україною та ЄС у контексті Європейського зеленого курсу.
«Я не відкрию великий секрет, що ринок електроенергії сьогодні не знає, як правильно організувати подальший розвиток відновлювальних джерел енергії. Це велика задача і для Міністерства енергетики, і для Регулятора, і для Держенергоефективності. Ми всі хочемо зростання частки ВДЕ у майбутньому. Але нам треба розуміти, як це підтримувати не «зеленими» тарифами», – зазначила О. Павленко.
Вона наголосила, що на сьогодні відновлювальні джерела енергії в Україні складають 12% ринку, проте забирають з ринку більше 30% грошей. Розвиток ВДЕ супроводжується зростанням боргів на ринку.
DiХi Group нещодавно опублікували аналітичний документ, в якому представив огляд, за якими схемами ЄС підтримує розвиток своїх відновлювальних джерел. Водночас, за її словами, в Україні потрібна широка дискусія щодо визначення механізмів підтримки ВДЕ.
«Давайте разом розвивати нові варіанти, як підтримувати відновлювальні джерела енергії в Україні», – наголосила вона.
Вона також звернула увагу, що згідно проекті Національного визначеного внеску – 2, атомні станції в країні мають залишатись одним із основних джерел генерації. Для цього АЕС має зараз мати пріоритет для модернізації і розвитку стандартів безпеки.
«Зараз правила ринку цього не передбачають. Треба зараз давати можливість Енергоатому бути повноцінним учасником конкурентного ринку та заробляти більше, але більше контролювати те, щоб отримані додаткові кошти йшли на модернізацію. Можливо, спеціальний рахунок, який фінансує окремий план розвитку», – зазначила президент DiХi Group.
Також, за словами Олени Павленко, потрібно знайти рішення для того, яким чином в Україні реалізовуватиметься екологічна модернізація промисловості.
«У проекті Національного визначеного внеску (НВВ2) передбачено, що до 2050 року електроенергія буде становити половину в структурі споживання енергоресурсів в промисловості. В 2019 році це було 25%. Це означає, що наша промисловість має дуже швидко модернізуватись, і вкласти в це дуже великі кошти. І промисловість про це вже голосно говорить. На це потрібно справді дуже багато ресурсів, коштів», – зазначила вона.
Україна має шукати для цього не лише власні ресурси, але й залучати європейських партнерів.
«Щоб зробити це швидко і якісно, можливо спрямувати частину податків від промисловості на те, щоб допомогти модернізуватися, якомога швидше. Також, можна заохочувати, у тому числі європейську сторону. Давайте разом порушувати питання про доступ України до європейських фондів, для того, щоб краще і швидше модернізувати свою економіку», – звернулася О. Павленко до учасників дискусії.
Вона нагадала, що зобов’язання та цілі України щодо реалізації «зеленого» курсу», закріплені в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС, Паризької кліматичної угоди.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні