Підтримати енергосистему і водночас скоротити витрати на власне енергоспоживання українці можуть за рахунок енергоефективності
30 жовтня заступник директора з досліджень DiXi Group Богдан Серебренніков взяв участь у пресконференції «Безпекові ризики у сфері енергетики: думка громадян та пропозиції експертів», організованої Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
За опитуванням Фонду, 74% громадян вірять у те, що на Україну очікують нові ракетні атаки. На думку Богдана Серебреннікова, ця цифра корелює з відсотком громадян, які мали відключення електроенергії минулої зими.
Він зазначив, що під час обговорення підготовки до опалювального сезону варто пам’ятати, що одна сторона медалі – це готовність держави та енергетичного бізнесу. Інша сторона полягає в тому, що енергетика буде працювати на покриття попиту. І саме тому енергетична безпека багато в чому знаходиться у руках самих споживачів.
«У нас є великий потенціал в енергоефективності. Це достатньо прості і доступні рішення, які можна реалізувати на рівні домогосподарств, мешканців як багатоквартирних, так і приватних будинків», – наголосив заступник директора з досліджень DiXi Group.
Богдан Серебренніков також зазначив, що «зменшити загальне електронавантаження взимку і підтримати енергосистему, а разом з тим, скоротити витрати на власне енергоспоживання, українці можуть за рахунок енергоефективності».
Він навів декілька порад, що можна зробити на побутовому рівні:
- В Україні вже кілька місяців діє програма з обміну ламп розжарювання на LED лампи. Така заміна може скоротити електроспоживання в квартирі на величину до 100 кіловат-годин в місяць. Якщо перемножити на сучасну ціну, економія – понад 250 грн.
- Утеплення приміщень через ущільнення вікон, дверей, де можливо – заміну вікон, адже саме через вікна йдуть найбільші втрати тепла. Це дасть можливість зекономити на доопаленні. Адже, якщо тепла від батарей недостатньо, люди вмикають електровентилятори, конвектори тощо.
- Управління власним споживанням в часі. Раджу перенести частину своїх побутових процесів з денного періоду на нічний час з 11 вечора до 7 ранку. Що для цього потрібно? Обленерго пропонують встановлювати інтелектуальні лічильники і роблять це «під ключ”. Вони теж відносно доступні. З одного боку, це може допомогти сім’ям економити до 30% в місячній оплаті за електроенергію, з іншого боку – зменшить навантаження на енергосистему в пікові періоди вранці та ввечері. Так, переносити на «нічний» період, де тариф на електроенергію в два рази нижчий за «денний», можна прання, роботу посудомийної машини, електроопалення, нагрів води електробойлером, зарядку всіх пристроїв, роботу мультиварки, сушарок тощо. Є також «розумні” розетки, які вмикаються автоматично за попереднім плануванням.
«Ймовірно після зими, тарифи для населення на електроенергію будуть черговий раз переглядатися у бік збільшення. До цього можна підготуватися вже зараз», – зауважив експерт.
Переглянути трансляцію заходу можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=TVrfT-1HAkU
#Наша_енергобезпека_в_наших_руках