Підтримати енергосистему і водночас скоротити витрати на власне енергоспоживання українці можуть за рахунок енергоефективності  | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
06.11.2023

Підтримати енергосистему і водночас скоротити витрати на власне енергоспоживання українці можуть за рахунок енергоефективності 

30 жовтня заступник директора з досліджень DiXi Group Богдан Серебренніков взяв участь у пресконференції «Безпекові ризики у сфері енергетики: думка громадян та пропозиції експертів», організованої Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За опитуванням Фонду, 74% громадян вірять у те, що на Україну очікують нові ракетні атаки. На думку Богдана Серебреннікова, ця цифра корелює з відсотком громадян, які мали відключення електроенергії минулої зими.

Він зазначив, що під час обговорення підготовки до опалювального сезону варто пам’ятати, що одна сторона медалі – це готовність держави та енергетичного бізнесу. Інша сторона полягає в тому, що енергетика буде працювати на покриття попиту. І саме тому енергетична безпека багато в чому знаходиться у руках самих споживачів.

«У нас є великий потенціал в енергоефективності. Це достатньо прості і доступні рішення, які можна реалізувати на рівні домогосподарств, мешканців як багатоквартирних, так і приватних будинків», – наголосив заступник директора з досліджень DiXi Group.

Богдан Серебренніков також зазначив, що «зменшити загальне електронавантаження взимку і підтримати енергосистему, а разом з тим, скоротити витрати на власне енергоспоживання, українці можуть за рахунок енергоефективності».

Він навів декілька порад, що можна зробити на побутовому рівні:

  1. В Україні вже кілька місяців діє програма з обміну ламп розжарювання на LED лампи. Така заміна може скоротити електроспоживання в квартирі на величину до 100 кіловат-годин в місяць. Якщо перемножити на сучасну ціну, економія – понад 250 грн. 
  1. Утеплення приміщень через ущільнення вікон, дверей, де можливо – заміну вікон, адже саме через вікна йдуть найбільші втрати тепла. Це дасть можливість зекономити на доопаленні. Адже, якщо тепла від батарей недостатньо, люди вмикають електровентилятори, конвектори тощо. 
  1. Управління власним споживанням в часі. Раджу перенести частину своїх побутових процесів з денного періоду на нічний час з 11 вечора до 7 ранку. Що для цього потрібно? Обленерго пропонують встановлювати інтелектуальні лічильники і роблять це «під ключ”. Вони теж відносно доступні. З одного боку, це може допомогти сім’ям економити до 30% в місячній оплаті за електроенергію, з іншого боку – зменшить навантаження на енергосистему в пікові періоди вранці та ввечері. Так, переносити на «нічний» період, де тариф на електроенергію в два рази нижчий за «денний», можна прання, роботу посудомийної машини, електроопалення, нагрів води електробойлером, зарядку всіх пристроїв, роботу мультиварки, сушарок тощо. Є також «розумні” розетки, які вмикаються автоматично за попереднім плануванням.

«Ймовірно після зими, тарифи для населення на електроенергію будуть черговий раз переглядатися у бік збільшення. До цього можна підготуватися вже зараз», – зауважив експерт.

Переглянути трансляцію заходу можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=TVrfT-1HAkU 

#Наша_енергобезпека_в_наших_руках 

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні