Олена Павленко: Як Україна може реагувати на Європейський "зелений" курс | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Олена Павленко: Як Україна може реагувати на Європейський “зелений” курс
17.06.2020

Олена Павленко: Як Україна може реагувати на Європейський “зелений” курс

Існує кілька сценаріїв реагування України на Європейський “зелений” курс – від збереження статус-кво до активізації української сторони у розробленні спільної Дорожньої карти включення України до цього процесу. Про це сказала під час онлайн дискусії “Зелений вектор України: не проґавити можливості та уникнути загроз” президент DiXi Group Олена Павленко.

16 червня 2020 р. українські та європейські політики, урядовці та експерти обговорили роль та місце України в Європейському зеленому курсі. Дискусійний онлайн майданчик об’єднав представників парламенту та профільних міністерств України, Європейської комісії, бізнес-асоціацій та громадянського суспільства України.

“За першим сценарієм, коли Україна залишить все як є на сьогодні, нас чекає виключення з простору європейської екологічної економіки. Тоді доведеться мати справу з вуглецевим податком, проблемами експорту продукції, виробленої й вирощеної із застосуванням “брудних” джерел енергії тощо. За другим сценарієм, коли ми чекаємо і дивимося на результати “зеленої” економіки в ЄС, нас нічого гарного не очікує. І лише за третім сценарієм Україна стане частиною “зеленого” курсу ЄС. Тоді загрози можна перетворити на можливості й ми зможемо говорити про екологічність продукції, – сказала вона. – Уряд має не гаяти часу і запропонувати Європейській стороні спільно розробити Дорожню карту, яка б допомогла перевести українську економіку на “зелені” рейки”.

Захід засвідчив широкий інтерес до питання залучення України до Європейського зеленого курсу. Учасники підкреслили, що в ЄС наявна політична воля включити Україну у цей процес, напрацювати спільні підходи та визначити спільні правила гри. Також говорили про підсилення вже існуючих інструментів для включення України в Європейський зелений курс (зокрема, у рамках Угоди про асоціацію, Договору про Енергетичне співтовариство, Східного партнерства).
“Зміна клімату – наскрізне питання Європейського зеленого курсу. Проблеми зміни клімату та їх подолання мають бути включені в усі політики (енергетичну, транспорту та політики інших секторів економіки), що покращить якість життя людей в Україні”, – резюмувала президент DiXi Group.

Напередодні заходу було презентовано аналітичний документ «Європейський зелений курс: можливості та загрози для України», енергетичні аспекти якого готували експерти DiXi Group.

Захід проведено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проєкту “Європейський зелений курс: можливості та загрози для України” Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та аналітичним центром DiXi Group.

Повний відеозапис обговорення 

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні