Олена Павленко для El Heraldo de México: Коли держава, яка має ядерну зброю, силою захоплює території своїх сусідів або нав’язує їм умови, світ стає небезпечнішим | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
25.10.2023

Олена Павленко для El Heraldo de México: Коли держава, яка має ядерну зброю, силою захоплює території своїх сусідів або нав’язує їм умови, світ стає небезпечнішим

Нижче наведено переклад оригінальної колонки президентки DiXi Group Олени Павленко у El Heraldo de México українською мовою.

Росія роками використовує енергію як зброю. Нафта, газ або «атом заради миру» – це ресурси, які роблять інші країни залежними від неї.

Маючи «ядерний» важіль можна контролювати та дестабілізувати цілі регіони. Якщо Москва втілить у життя свій план з будівництва від 8 до 10 АЕС у світі, наслідки будуть відчутні на всіх континентах. 

Росія давно використовує енергетику як зброю проти своїх сусідів: України, Білорусі та Вірменії, наприклад. Крім того, вона зловживала цінами на цей продукт, навіть проти Європи. Це змусило ЄС переглянути свою стратегію та зменшити залежність від російських поставок. 

З 2009 по 2014 рік Москва вела газову війну проти Києва. На цьому тлі росіяни припинили поставки, підняли ціни, а потім пообіцяли знижку за умови, що Україна не підпише асоціацію з Євросоюзом.

Під час широкомасштабного вторгнення, яке почалося в лютому 2022 року, Росія навмисно знищила українські нафтові родовища, щоб позбавити країни палива. На цьому вона не зупинилася та вдалася до ядерного шантажу, втрутившись у роботу найбільшої електростанції Європи. Коли Москва зрозуміла, що Київ навіть цим не залякати – поставила за мету залишити населення без електроенергії та тепла. Тоді наші підприємства працювали 24 години на добу, без вихідних, щоб відновити втрачене енергопостачання. 

До війни 70% нафтопродуктів в Україні були білоруського чи російського походження. Після повномасштабного вторгнення припинилася будь-яка співпраця з Росією. З цієї причини росіяни намагалися знищити склади нафти та її похідних в Україні, а поклади чорного золота стали об’єктом ракетних ударів. Київ зробив багато помилок, але також багато чому навчився. 

За останній рік цивілізований світ вжив чимало дієвих заходів, які вперше дозволили диверсифікувати джерела постачання нафти і газу, тим самим істотно скоротивши закупівлі вуглеводнів з РФ. Це вже має важливі і дуже відчутні наслідки: російський бюджет не отримує достатньо доходів і тому не може повноцінно фінансувати війну проти України. 

Хоча Кремль заперечує будь-який вплив ембарго на свою економіку, дефіцит держбюджету країни стрімко зростає. Санкції діють, але їх потрібно посилювати. І їх метою має бути повна заміна Москви як експортера на ринку постачальників енергоресурсів. 

Війна, яку Росія веде проти України, створює небезпечний прецедент. Коли держава, що володіє ядерною зброєю, силою захоплює території своїх сусідів або нав’язує їм зовнішньополітичні умови, світ стає небезпечнішим. Москва намагалася продемонструвати свою перевагу та залякати міжнародну спільноту, але це було контрпродуктивно. Сьогодні опір українців сильніший, ніж будь-коли.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні