Презентовано підхід щодо розрахунку коефіцієнту викидів від виробництва електроенергії в рамках СВАМ для України | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
30.04.2024

Презентовано підхід щодо розрахунку коефіцієнту викидів від виробництва електроенергії в рамках СВАМ для України

 
25 квітня відбулась експертна дискусія “CBAM та Україна: Вплив на електроенергетичний сектор України та роль системи торгівлі викидами і вуглецевого ціноутворення”. Участь у заході взяв Андрій Кітура, директор розвитку DiXi Group та керівник Офісу зеленого переходу при Міністерстві економіки України. Під час заходу він презентував перші результати Офісу щодо розрахунку коефіцієнту викидів від виробництва електроенергії в рамках СВАМ (Carbon Border Adjustment Mechanism) для України.

Андрій Кітура представив типи коефіцієнтів викидів (середні та граничні) та наявну інформацію в Україні з цього питання. Зокрема, він зазначив, що наразі існують різні джерела та зовсім різні коефіцієнти, які потенційно можуть використовуватись для СВАМ, зокрема дані в Реєстрі СВАМ, інформація Угоди Мерів, IFI Dataset.

Також експерт продемонстрував підхід до розрахунку коефіцієнтів викидів для України. Він будується на 5 кроках. 

Перший крок – це аналіз наявних методологічних підходів. Команда Офісу зеленого переходу фокусувалась на трьох найважливіших методологіях: GHG Protocol, IFI Technical Working Group та UNFCCC/CDM.

Наступний крок – це ідентифікація необхідної інформації та збір даних. Через війну існують об’єктивні обмеження щодо доступу до даних. Андрій Кітура висловив вдячність Команді підтримки реформ Міністерства енергетики, яка допомогла зібрати інформацію для розрахунку коефіцієнтів.

Третій крок це – звернення до зацікавлених сторін для отримання їхніх коментарів та пропозицій щодо методології розрахунку коефіцієнтів викидів, які ми опублікуємо в травні 2024 року. 

Наразі команда Офісу зеленого переходу зосереджена на безпосередньому розрахунку. 

Четвертий крок – це детальний опис методологічного підходу та процесу розрахунків коефіцієнтів викидів за результатами публічних обговорень.

І останній крок – це погодження того, хто в Уряді України відповідатиме за збір даних та розрахунок коефіцієнтів викидів від виробництва електроенергії. Також важливим є погодження з партнерами з ЄС національних коефіцієнтів в рамках механізму СВАМ. 

“Для того, щоб коефіцієнт викидів для СВАМ був прийнятий нашими партнерами з ЄС, ми повинні продемонструвати точну і детальну методологію, надійні вхідні дані та прозорий механізм розрахунку” – резюмував у своєму виступі експерт.

Загалом всі учасники заходу поділились своїм баченням щодо впровадження вуглецевого регулювання в Україні та практичних кроків для звільнення експортованої електроенергії від оподаткування в рамках механізму CBAM або сприяння адаптації України до цього механізму.

 

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні