Обрано трьох переможців міжнародного конкурсу на тему енергобезпеки
Стали відомі імена трьох учасників з України, які стали переможцями міжнародного конкурсу, присвяченого національній енергетичній безпеці та енергобезпеці на окупованих територіях.
Влітку 2021 року грузинський аналітичний центр World Experience for Georgia (WEG) у партнерстві з Kyiv School of Energy Policy в рамках проєкту “Розслідувальна журналістика для енергетичної безпеки” (фінансується Black Sea Trust for Regional Cooperation, проєктом German Marshall Fund) оголосили міжнародний конкурс на тему енергобезпеки.
Цей конкурс проводився в трьох країнах – Україні, Грузії та Молдові. Його метою було заохотити журналістів моніторити енергетичний сектор та підвищувати обізнаність щодо найважливіших проблем енергетичної галузі на окупованих територіях.
У конкурсі брали участь журналісти з трьох вищезазначених країн, подаючи матеріали, опубліковані в онлайн- та друкованих ЗМІ, на радіо та телевізійних платформах. В рамках конкурсу в кожній країні було обрано по декілька переможних матеріалів, автори яких отримають цінні грошові призи − по 1000 євро кожен.
В Україні переможними матеріалами стали наступні:
- «Як позбутися енергетичної залежності: наслідки агресії Росії на окупованих територіях»
Автор: Олексій Халін, YouTube-блогер, засновник каналу «Що? Енергетика»
- «Чому Україна купує вугілля в окупантів і чи винен у цьому Порошенко?»
Авторка: Оксана Зуєва, аналітикиня сервісу Energy Map
- «”Вендета Зеленського”. Порошенка підозрюють у держзраді разом із Медведчуком. Чи є докази?»
Автор: Богдан Заїка, журналіст LIGA.net
Для того щоб підтримати учасників в підготовці конкурсного матеріалу, було проведено три онлайн-тренінги.
Перший тренінг «Виклики енергетичної безпеки та проблеми енергетики, що пов’язані з окупованими територіями» провели директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович та генеральний директор Kyiv School of Energy Policy Денис Назаренко. Другий − про те, де шукати та як використовувати дані для написання якісних розслідувальних матеріалів, − провів Андрій Білоус, менеджер напряму відкритих даних DiXi Group. Викладачем третього тренінгу стала редакторка, журналістка-розслідувачка та телеведуча BIHUS.Info Аліса Юрченко. Вона поділилася досвідом підготовки якісних журналістських розслідувань.
Загалом у тренінгах взяли участь 75 людей.